07

W ramach pracy domowej z języka polskiego, uczniowie klasy 4 b mieli wyjąć literaturę z książek i przenieść ją do rzeczywistości za pomocą projektu zatytułowanego "Lektury w Pudełku". Zadanie było jasne: wybierzcie ulubioną scenę z lektury "Akademia Pana Kleksa" i przedstawcie ją, używając dowolnej techniki, w małych pudełkach.

Efekty były zdumiewające. Uczniowie przystąpili do zadania z entuzjazmem, starając się przenieść magię lektury do trójwymiarowej rzeczywistości.

Jednym z wyjątkowych projektów był trójwymiarowy model Akademii Pana Kleksa wykonany z kolorowego kartonu, klocków LEGO wraz z działającym oświetleniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem stworzyli miniatury szkoły, w której Pan Kleks prowadził swoje niezwykłe lekcje. Każdy detal był dopracowany, od kolorowych dachów po małe postaci uczniów.

Pojawił się także projekt z niespodzianką w postaci elementów z prawdziwej czekolady, nadający mu nie tylko wizualny, ale i smakowy wymiar.

Dodatkowo, ciekawym pomysłem okazał się koncept z wyjmowanym okiem Pana Kleksa, które podróżowało balonem na Księżyc, czy też same projekty psiego raju. Kreatywność uczniów przeszła wszelkie oczekiwania.

Celem projektu było nie tylko odtworzenie sceny z lektury, ale również rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, współpracy w grupie i kreatywności. Projekt "Lektury w Pudełku" spełnił te oczekiwania, pozostawiając nauczyciela i uczniów z dumą i satysfakcją z osiągniętych rezultatów.

W ten sposób klasa 4 b udowodniła, że literatura może być nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją do twórczej działalności. Projekt "Lektury w Pudełku" z pewnością zapisze się w pamięci uczniów jako wyjątkowe doświadczenie, które połączyło edukację z zabawą i artystyczną ekspresją.

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.