Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.

Czym jest iTeatr dla szkół?
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

Romana Wojtczak

Search Tags 
Jak papuga z wroną, czyli przyjaźń może zdarzyć się wszędzie

„ADONIS MA GOŚCIA”


Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

26 stycznia uczniowie klas 1 - 3 mogli obejrzeć pierwszy w tym roku szkolnym spektakl teatru telewizji.

Adonis ma wszystko. Posiłki podstawiane pod nos. Publiczność, która po każdym koncercie bije mu brawo. Pachnące kąpiele. Drogie zabawki. Jest zakochany w sobie i poza otaczającym go luksusem, niewiele obchodzi go rzeczywistość. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się pokraczny Węgiel. Splendor życia Adonisa będą dla niego szokiem.
To spotkanie zmieni życie każdego z nich. Domową papugę, Adonisa i uliczną wronę, Węgla, połączą marzenia o wolności i przyjaźń. Czego się od siebie nauczą?

 

"Daszeńka" Teatr im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

W dniu 26 LUTEGO uczniowie klas 1-3 mogli obejrzeć transmisję spektaklu "Daszeńka" z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
Przedstawienie to mówiło o uczeniu się świata, pokazywało również, że wraz z nim uczymy się odpowiedzialności, szczególnie za posiadane zwierzątka. To pięknie opowiedziana historia, która bawi i uczy.

O czym marzą psy? Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi

W maju uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl teatralny "My psy" Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi - w ramach projektu edukacyjnego - Internetowy Telewizji - koordynowany przez poznański oddział Telewizji Polskiej.
Niezwykły spektakl muzyczny, w którym problemy czworonogów ukazane zostały z perspektywy psa.
Wspaniała gra aktorów, piękna oprawa muzyczna i pomysłowa scenografia - to gwarancja ciekawego przedstawienia teatralnego.