Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Search Tags 
Inauguracja edycji Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei”

„Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”.
                                                         
Emily Dickinson


      26.09.2018 roku w domu parafialnym kościoła świętego Antoniego odbyła się inauguracja kolejnej edycji Ogólnopolskie Akcji „Pola Nadziei”, na którą przybyli młodzi wolontariusze działający w szkolnych kołach wolontariatu oraz dorośli wolontariusze działający w Hospicjum Świętego  Józefa w naszym mieście. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny pt.  „Smaki życia”.  Teksty o:  nadziei, radości, pięknych dniach, spontanicznych gestach, a także  piosenki o : miłości do ludzi, pięknie przyrody wywołały u zebranych nie tylko zadumę, ale przede wszystkim radość i uśmiech. 

OBCHODY DNIA WOLONTARIATU

Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z tematyką wolontariatu. W dalszej części spotkania głoszono wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Wolontariat w Niepodległej”. Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Laura Pałasz zajęła  I miejsce w konkursie, natomiast  Oliwia Idziorek zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!

ZBIÓRKA UPOMINKÓW DLA MĘŻCZYZN Z DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

W grudniu 2018 odbyła się świąteczna zbiórka upominków dla mężczyzn z Z DOMU IM. ŚW.  BRATA  ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
Zbieraliśmy ubrania, buty, środki higieny, kosmetyki.  Dnia 19 grudnia wszystkie rzeczy zostały przekazane na rzecz potrzebujących mężczyzn.  Zbiórkę zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU.

Zbiórka żywności - PCK

Dnia 14 grudnia 2018 zakończyła się w naszej zbiórka produktów żywnościowych dla rodzin najuboższych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego organizowana przez Szkolne Koło PCK. Zebrane produkty zostały przekazane do biura Zarządu Rejonowego PCK, gdzie stamtąd zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.

Szlachetna paczka

Zbiórka akcji szlachetna paczka zakończona. Udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy dla naszej rodziny!! Do Zbiorki przyłączyli się nie tylko uczniowie z rodzicami, nauczyciele, ale także osoby spoza szkoły. Darów zebraliśmy tak dużo, że małą część postanowiliśmy przekazać rodzinie, która mieszka na terenie naszego miasta.
Dostarczenie paczek dla rodziny akcji szlachetna paczka odbędzie się w niedzielę 23.12.2018
Dziękujemy wszystkim za pomoc wsparcie i okazanie wielkiego serca dla potrzebujących jesteście wspaniali.
Paczki trafiły do naszej rodziny 23.12.2018. Udało się zrealizować wszystkie potrzeby tej rodziny. Widok radości, łez szczęścia i spełnione marzenia dzieci są bezcenna chwilą, dla której warto organizować takie akcje i pomagać ludziom. Wspaniali są ludzie, którzy pomagają okazują serce. Bardzo wszystkim dziękujemy, bo dzięki wam ktoś inny może mieć Święta.

Jesienna zaduma

Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji o życiu, przemijaniu...
29.10.2018 roku o godz. 12.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył  się montaż słowno-muzyczny o radości, miłości, nadziei, wierze, umiejętności pocieszania i dawania pod tytułem "Smaki życia" w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

Bazarek dla koni z Fundacji Tara

W dniach 10-20 grudnia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy już drugi bazarek dla  Tarowych Koni (podopiecznych Fundacji Tara). Na bazarku sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, sianko wigilijne  oraz inne rzeczy ofiarowane przez uczniów. Uzbieraliśmy 250 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.