Sprawozdanie projektu "Mam szerokie horyzonty"

Sprawozdanie II półrocze

Zarażamy kulturą!!!

Mimo trudnych warunków uczniowie osiągają sukcesy. Tym razem w konkursie plastycznym
„Architektura ostrowskiej kultury”, organizowanym przez Ostrowskie Centrum Kultury, w ramach akcji Zarażamy kulturą, laureatką została Julia Parzybok z kl. II A.
Konkurs miał na celu przybliżyć uczestnikom różnorodność architektoniczną jaką prezentują budynki Ostrowskiego Centrum Kultury, Forum Synagoga oraz Kina Komeda.
Spośród wielu dostarczonych prac, wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły.
Jesteśmy dumni i gratulujemy! ❤️❤️❤️

WYKAZ ŹRÓDEŁ, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ BEZPŁATNY DOSTĘP DO EBOOKÓW I AUDIOBOOKÓW

V Przegląd Słowa

Nasi uczniowie kolejny raz odnieśli sukces. Podczas V Przeglądu Słowa pod hasłem „Młodość sądzi, starość rozgrzewa”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach I miejsce zajął Marcel Maroszek z kl. V b, w kategorii recytacja. Marcel zaprezentował wiersz Józefa Barana „Spóźnione wyznanie”.
Ponadto, Karina Galler z kl. VIII zdobyła wyróżnienie za wiersz „Skarb”, w kategorii pisanie wierszy.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Rozstrzygnięcie Turnieju Scrabblowego

„Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający nigdy się nie poddaje”, właśnie te słowa Napoleona Hilla towarzyszyły Turniejowi Scrabblowemu, który po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole.
Po zaciętej walce w rundzie I, do rundy II zakwalifikowały się 3 osoby.
W rezultacie I miejsce oraz tytuł Szkolnego Mistrza Scrabblowego zdobyła Kamila Rojek z kl. Va, II miejsce przypadło Julii Zielińskiej z kl. VII, natomiast III miejsce należy do Aleksandry Muszyńskiej z kl. VI.
Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w Turnieju, a w szczególności zwycięzcom.
Turniej miał na celu dobrą zabawę, jak również rozwijanie umiejętności słownych, językowych, frazeologicznych, motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji. Myślę, że Turniej Scrabblowy na dobre zagości w kalendarzu przedsięwzięć bibliotecznych.

Turniej Scrabblowy

Dzień 21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. To właśnie w tym dniu uczniowie naszej szkoły postanowili zmierzyć się w Turnieju Scrabblowym, organizowanym przez bibliotekę szkolną.
Do Turnieju przystąpiło 12 osób, reprezentanci klas V-VIII.
Po 45 minutowej I rundzie do II rundy zakwalifikowały się następujące osoby: Kamila Rojek z kl. V a, Aleksandra Muszyńska z kl. VI, Julia Zielińska z kl. VII.
Kolejna, decydująca runda w piątek 28 lutego. Powodzenia!

„Uczucia ważna sprawa”

Uczucia z życiu człowieka odgrywają bardzo ważną rolę, gdyż odzwierciedlają nasz stosunek do rzeczywistości. Z emocjami musimy umieć sobie radzić. Jak zobrazowali swoje emocje uczestnicy konkursu bibliotecznego „Uczucia ważna sprawa”? Sami zobaczcie!
Komisja konkursowa kolejny raz została poddana trudnemu zadaniu, spośród prac, które wpłynęły musiała dokonać wyboru.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce zajęła praca Amelii Matysek z kl. I b,
II miejsce Agaty Gawrońskiej z kl. IV,
III miejsce Marii Lisiak z kl. III a.
Ponadto, w konkursie wyróżniono:
z kl. I b Mikołaja Plewę,
z kl. III a Annę Bożek, Lenę Gąsiorowską, Jakuba Jeziorskiego, Antoniego Kubiaka i Jakuba Pastucha,
z kl. IV Paulinę Napierałę, Mateusza Plewę, Kamila Słupianka.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo pozytywnych emocji.

Przedszkolaki w bibliotece

Kolejny raz do naszej szkolnej biblioteki zawitały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Tym razem spotkanie poświęcone było kotom, ponieważ dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o domowych pupilach, odpowiedziały na zagadki związane z bajkowymi kotami, wysłuchały piosenki i baśni o kocie w butach. Przedszkolaki otrzymały również zadanie plastyczne polegające na dokończeniu obrazka przedstawiającego zarys kota oraz napisaniu lub namalowania o czym myśli kot?
Do zobaczenia na kolejnym, wiosennym spotkaniu z książką.

Lekcja biblioteczna

Dzisiejsze spotkanie uczniów klasy II A z panią bibliotekarką poświęcone było kotom, ponieważ dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek o domowych pupilach, odpowiedziały na zagadki związane z bajkowymi kotami oraz wysłuchały piosenki. Uczniowie otrzymali również zadanie plastyczne polegające na dokończeniu obrazka przedstawiającego zarys kota oraz napisaniu lub namalowania o czym myśli kot?

Strona 1 z 3Początek   Wstecz   [1]  2  3  Dalej   Koniec
Search Tags