Zajęcia pozalekcyjne z grami planszowymi.  Dzieci maja okazję poznać tę „starą” formę rozrywki i oderwać się od telefonów, tabletów czy też komputerów. Próbują swych sił w grach strategicznych, logicznych, ekonomicznych, negocjacyjnych, zręcznościowych i grach blefu.

Cel
wzbudzanie zainteresowania grami planszowymi, jako sposobu na spędzanie wolnego czasu z rodziną i kolegami,
rozwijanie umiejętności logicznego rozumowania,
rozwijanie umiejętności planowania,
poprawienie sprawności umysłu, koncentracji i spostrzegawczości,
rozwijanie myślenia abstrakcyjnego,
rozwijanie wyobraźni przestrzennej,

Zajęcia miały na celu zdobywana wiedzy podczas zabawy lub zdrowej rywalizacji.
Grając w planszówki dzieci niepostrzeżenie uczą się różnych umiejętności, które mogę wykorzystać w życiu codziennym.  Gry są nie tylko wspaniałą formą rozrywki, ale także wspomagają rozwój intelektualny. Podczas zajęć integrują się grupy rówieśnicze i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie.  W czasie zajęć uczestnicy uczyli się kontroli zachowania i emocji, gdyż w grupie zupełnie inaczej należy się zachowywać niż siedząc samemu przed monitorem komputera, gdy przeciwnik nie widzi naszej reakcji.

Search Tags