Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Aleksandra Baranowicz

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności językowych przez udział
w projekcie Postcrossing. Projekt ten korzysta z serwisu internetowego, który umożliwia zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Strona internetowa redagowana jest w języku angielskim. Z reguły pocztówki również wypisywane są po angielsku, chyba że odbiorca zadeklarował znajomość innego języka, który zna także nadawca. Projekt zakłada, że za każdą wysłaną
i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzymuje kartkę od kogoś innego.
W serwisie zarejestrowanych jest już ponad pół miliona uczestników z 213 krajów, a liczba wysłanych kartek przekracza 50 milionów. Według statystyk ponad 900 pocztówek jest wysyłanych na godzinę.
Użytkownicy serwisu to  mieszkańcy różnych krajów na całym świecie. Licznych reprezentantów ma Rosja, Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy, ale także Polacy stanowią dużą grupę członków portalu.
Link do strony serwisu:

http://www.postcrossing.com

Cele:
rozwijanie umiejętności językowych
zachęcanie do nawiązywania kontaktów z osobami z całego świata
ćwiczenie umiejętności pisania pocztówek
wykorzystanie technologii informacyjnej do nauki i rozwijania zainteresowań uczniów

Projekt Postcrossing

Od kilku lat chętni uczniowie starszych klas biorą udział w projekcie Postcrossing.  Projekt ten korzysta z serwisu internetowego, który umożliwia zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata.
Użytkownicy serwisu to  mieszkańcy różnych krajów na całym świecie. Licznych reprezentantów ma Rosja, Stany Zjednoczone, Chiny i Niemcy, ale także Polacy stanowią dużą grupę członków portalu.
W tym roku szkolnym projekt szczególnie spodobał się uczennicy klasy 6a Oliwii Jurczak, która dostała pocztówki między innymi z Niemiec, Finlandii, Białorusi i Belgii. Sama wysłała pocztówki do Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Chin.

Podsumowanie

Projekt POSTCROSSING cieszył się w tym roku dużym powodzeniem. Mimo zamknięcia w domu i ograniczeniach w podróżowaniu uczniowie mogli kontaktować się z ludźmi z całego świata. Dzięki temu projektowi ćwiczyli umiejętności pisania i czytania w języku angielskim, ale również mieli możliwość zebrania ciekawej kolekcji kartek z wielu interesujących krajów.
Rekordzistka z klasy 6a – Oliwia Jurczak otrzymała w drugim semestrze 9 kartek z różnych stron świata. Napisały do niej  osoby z Niemiec, Czech, Białorusi, Japonii, Hong Kongu oraz Tajwanu.

 

Search Tags