Działania

Ogólnopolski projekt  ,,WYLOSUJ ANIOŁA”  powstał z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziałach Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, którzy zaprosili różne placówki do włączenia się w ten szczytny cel. W grudniu w naszej szkole zostało przeprowadzonych kilka działań mających na celu ,,odczarować ‘’ smutek i trud leczenia onkologicznego oraz ,,zaczarować” czas spędzony przez dzieci w szpitalu. Wychowawca klasy 1A nakręcił krótki filmik z udziałem dzieci z naszej szkoły oraz zachęcił wszystkich uczniów SP 13 do wykonania własnoręcznie kartek z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Młodzież oraz dzieci z naszej szkoły wykonały wiele pięknych kartek, napisały dużo głębokich słów niosących otuchę ich chorym kolegom i koleżankom.