Zajęcia uzdalniające
Uczniowie klasy 3a ostrowskiej trzynastki trzeci rok uczą się przez zabawę programowania. W tym roku z ozobotami.

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma wspierać uczniów w rozwoju umiejętności związanych z nowymi technologiami, cyfryzacją czy robotyką. W listopadzie 2021 r. szkoła złożyła odpowiednie dokumenty i otrzymała 300 zł na ucznia, co dało łączną kwotę dofinansowania w wysokości 78 300 zł na zakup produktów w ramach ww. projektu. Mogliśmy wybrać potrzebny sprzęt z katalogu wyposażenia opracowanego w projekcie. Katalog dzielił się na wyposażenie na podstawowe i dodatkowe. Wyposażenie podstawowe to obligatoryjny sprzęt, który nasza szkoła zakupiła:

1) Drukarka 3D z akcesoriami (pracownia Druku 3D)

2) Filamenty

3) Mikrokontroler Be Creo (14 szt.)

4) Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

5) Laptop Acer

Zakupiono również:

1) Aparat fotograficzny Sony

2) Kamerę przenośną cyfrową Sony

3) Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini

4) Microport Saramonic Blink

5) Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką

6) Photon Moduł Robotyka i kodowanie

7) Photon: Robotyka i Sztuczna Inteligencja – zestaw STANDARD

8) LEGO EDUCATION dla klas 4-8

9) ClassVR – wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 8 sztuk ClassVR Premium

Powyższy zakup dokonany został w całości  do końca grudnia 2021 roku na kwotę 78 300 zł, czyli w 100% otrzymanego przez dany organ prowadzący wsparcia.

Otrzymane wsparcie finansowe z programu „Laboratoria przyszłości” pozwala nam być szkołą nowoczesną, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Search Tags