02

W czwartek, uczniowie klasy 4A przeżyli niezapomniane chwile podczas lekcji przyrodniczej w malowniczym Nadleśnictwie Antonin. Ta wyjątkowa wycieczka pozwoliła im w pełni doświadczyć uroku polskiej jesieni w Rezerwacie Wydymacz.

Prowadzący wycieczkę, pasjonujący ornitolog i miłośnik przyrody, Pan Paweł Dolata, rozpoczął przygodę od zwiedzania Pałacu Myśliwskiego. Uczniowie poznali fascynującą historię Chopina i zanurzyli się w atmosferze dawnych polowań. Następnie udali się do "Ogrodówki" – izby przyrodniczo-leśnej, gdzie czekała na nich lekcja o różnorodności roślin i zwierząt. Wystawy w "Ogrodówce" rozbudziły ich ciekawość i otworzyły nowe horyzonty w zrozumieniu natury.

Po tej edukacyjnej przygodzie przyszedł czas na wspaniały spacer przez Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze Rezerwat Wydymacz. Pan Paweł Dolata opowiadał uczniom o drzewostanie, pomagając im wypatrywać "mieszkańców" rezerwatu. Złote liście, szum lasu i liczne niespodzianki przyrody sprawiły, że każdy krok był pełen fascynacji. Niezapomniane chwile spędzone w Nadleśnictwie Antonin na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy 4A. Ta wyjątkowa lekcja przyrody nie tylko rozbudziła ich zainteresowanie naturą, ale także otworzyła nowe horyzonty w odkrywaniu tajemniczego piękna polskiego krajobrazu jesienią.🍁🍂

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.