29

29 września uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję odwiedzić ZOO w Łodzi. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia ciekawego wydarzenia jakim jest kąpiel słoni. Następnie czekała na nich niezwykła lekcja przyrody w Orientarium. Podczas wycieczki oglądali z bliska mieszkające tu zwierzęta, a pani przewodnik opowiadała ciekawostki na ich temat – np. dlaczego słoń Aleksander posiada tylko jeden cios lub skąd przyjechał orangutan Joko. W podwodnym królestwie podziwiali przedziwne kolorowe ryby oraz dowiedzieli się czy naprawdę należy się bać obdarzonych złą sławą rekinów. W trakcie zwiedzania obejrzeli też kapibarę i dowiedzieli się ciekawych rzeczy o tym gryzoniu, który ostatnio zdobywa fanów na TikToku. Po spacerze po ZOO wszyscy zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń wrócili do domu.

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.