AKADEMIA Z OKAZJI 227.ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

We wtorek 8 MAJA świętowaliśmy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwa. Uczniowie klasy 5 w nietypowy – symboliczny –  sposób przybliżyli swoim kolegom i koleżankom okoliczności tego niezwykłego wydarzenia. Spotkanie rozpoczęło się polonezem – polskim tańcem narodowym w wykonaniu uczniów klas 4.

MISTRZOSTWA POWIATU OSTROWSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

8 maja 2018 r. reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Wojtek Maroszek, Michał Derwich, Jakub Kraszkiewicz, Mikołaj Szczepaniak, Mikołaj Linczewski i Jakub Kasprzak wywalczyli III miejsce w MISTRZOSTWACH  POWIATU OSTROWSKIEGO W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 i wzięły w nich udział najlepsze szkoły, które awansowały do powiatu po eliminacjach miejskich i gminnych. Gratulujemy kolegom z SP 1 I SP Raszków, którzy zajęli I i II miejsce i życzymy udanych startów w kolejnych etapach zawodów.

MAJOSTASZKI 2018

W sobotę  5 maja nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody święta miasta, popularne MajoStaszki. Przy scenie Dziecięcej Zielonej Przystani, nauczyciele przygotowali dla dzieci sportowy tor przeszkód. Dzieci wspólnie z rodzicami mogli się sprawdzić  w chodzie na szczudłach, skokach w worku, zabawach z pikami, czy rzutach do celu. Na scenie w tańcu zaprezentowały się uczennice klasy 5 a wokalistki  - Maja Kaczmarek, Maja Kmiecik, Katarzyna Mieszała i Dominika Wrzeszcz zaśpiewały piosenki przyrodnicze.

FANTASTYCZNY SPACER PO OSTROWIE

„Ostrów w legendzie” to tytuł projektu, nad którym pracowali uczniowie klasy 4b.
Przez miesiąc przygotowywali się do prezentacji wybranych przez siebie legend o Ostrowie i jego okolicach. 7 maja zaprezentowali efekty swojej pracy.
Dzięki efektywnej pracy w grupie, uczyli się takich umiejętności, jak: pozytywna motywacja w obcowaniu z dziełami literackimi, uczenie się od siebie nawzajem, rozwijanie wyobraźni i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Strona 13 z 49Początek   Wstecz   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Dalej   Koniec