ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Konkurs kulinarny

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się konkurs kulinarny „Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo”. Naszą szkołę reprezentowały dwuosobowe zespoły z klasy I, II i III.  Przed uczestnikami postawiono zadania, w których mieli wykonać kolorowe kanapki, zwierzątka z warzyw i owoców oraz smaczną i zdrową sałatkę.

Z dumą możemy poinformować, że przedstawicielki klasy III - Kamila Rojek i Zuzanna Rozpędowska – zdobyły pierwsze miejsce za przygotowanie zdrowych i kolorowych sałatek. Zwyciężczyniom gratulujemy!

25 kwietnia 30 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w biegach przełajowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5. Zawody odbyły się na stadionie Klubu Sportowego „STAL” przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie startowali w sześciu kategoriach. Klasy IV dziewczęta, klasy IV chłopcy, klasy V dziewczęta, klasy V chłopcy , klasy VI dziewczęta i klasy VI chłopcy. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Patryk Kopeć z klasy V, który uzyskał w swojej kategorii  II miejsce. Drużynowo nasza szkoła ukończyła rywalizację na V miejscu.

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

We wtorek 24 kwietnia,  dziewczęta i chłopcy z klasy V i VI  wzięli udział w Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego w czwórboju lekkoatletycznym. O klasyfikacji decydowała suma punktów z czterech konkurencji ( bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m- dziewczęta i 1000 m –chłopcy). Dziewczęta ukończyły rywalizacje na VIII miejscu , a chłopcy wywalczyli  II miejsce , co dało im awans do zawodów powiatowych.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

24 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięły udział zespoły trzyosobowe z z klasy 4 i 5, z klasy 6 – zespół dwuosobowy. Do rozwiązania był quiz jednokrotnego wyboru. Konkurs dostarczył pozytywnych wrażeń, a rywalizacja pomiędzy drużynami była zacięta.
Ostatecznie I miejsce zajęła klasa VI w składzie Mikołaj Linczewski i Michał Szwejkowski. II miejsce uzyskała klasa V - Daria Muszyńska, Aleksandra Lisiak i Jakub Kraszkiewicz.
Na III miejscu znalazła się klasa IVb w składzie Maja Frankiewicz, Zuzanna Prażmo                            i Jakub Reterski.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które zostały ufundowane przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Strona 15 z 49Początek   Wstecz   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Dalej   Koniec