Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Search Tags 

 

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/logotypy-do-pobrania

 

 

 

 

 

 

NASZA MAMA CZARODZIEJKA – spotkanie czytelnicze

26 maja odbyło się comiesięczne spotkanie czytelnicze w ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”. Tym razem uczniowie wysłuchali opowiadań Janiny Papuzińskiej zawartych w zbiorku  pt. „NASZA MAMA CZARODZIEJKA” . Lektorki z klasy piątej Oliwia Idziorek i Karina Galler spotkały się z młodszymi kolegami w ich salach lekcyjnych. Oliwia i Karina pięknym czytaniem  przedstawiły czary MAM , które zdarzają się, na co dzień.  Zachęciły wszystkich uczniów do przeczytania opowiadań o zwykłym codziennym życiu, w którym mogą się zdarzyć rzeczy niezwykle.

 

DZIEŃ KSIĄŻKI U PRZEDSZKOLAKÓW

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Tradycyjnie z okazji DNIA KSIĄŻKI drugoklasiści Tola Kierzek i Wojciech Ziętek  odwiedzili szkolną zerówkę. Zaprosili przedszkolaków na spotkanie czytelnicze w ramach programu „Czytające Szkoły”. Czytana bajka Ezopa „Gołąb i mrówka” wzbudziła zaciekawienie słuchaczy. Maluchy chętnie słuchały o przygodzie bohaterów bajki – mrówki i gołębia oraz o ich wzajemnej pomocy.


 

WIOSENNE SPOTKANIA CZYTELNICZE

24 marca odbyło się kolejne, comiesięczne spotkanie czytelnicze w ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”. Tym razem uczniowie wysłuchali bajki pt. „Przebiśnieg” autorstwa Ireny Kwinto. Uczennice  klasy piątej Oliwia Idziorek i Karina Galler lektorki  spotkania pięknym czytaniem o przygodach bohaterki i wiosennego kwiatka zaciekawiły młodszych kolegów  bajką ze zbiorku pt. „Bajki i Legendy”.

 

Spotkanie czytelnicze z Wojtkiem

Wojtek Ziętek uczeń klasy IIb, na co miesięcznych spotkaniach czytelniczych przeczytał fragment napisanej przez siebie bajki pt.„ O Janku, co został rycerzem”. Dzień głośnego czytania odbył się w ramach programu „Czytające Szkoły”. Uczniowie klas I-III z zaciekawieniem, ale i z podziwem wysłuchali bajki stworzonej przez ich kolegę.


 

Legendy naszego regionu

20 stycznia odbyło się kolejne , comiesięczne spotkanie czytelnicze w ramach programu edukacyjnego Czytające Szkoły. Tym razem uczniowie wysłuchali legendy o poznańskich koziołkach. Pięknym czytaniem legendy uczeń klasy piątej Jakub Jaźwiec zainteresował młodszych kolegów historią Piotrka i dwóch koziołków.
 

SZKOLNE MIKOŁAJKI Z KSIĄŻKĄ

6 grudnia odbyły się szkolne mikołajki. Przybyłemu Mikołajowi uczniowie klasy II – VI czytali fragmenty wigilijnych opowieści. Dzień Głośnego Czytania  odbył się w ramach programu edukacyjnego "Czytające Szkoły". Spotkanie czytelnicze wprowadziło wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.
 

SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI Z KSIĄŻKĄ

21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach programu „Czytające Szkoły”. Tym razem gościem spotkania była pani Dorota Kierzek  - mama Toli uczennicy klasy IIa. Zaproszony gość przeczytał opowiadanie „Wiewiórka Klara i jeż” z książki Martina Drijverova pt. ”Wiewiórka Klara i jej przyjaciele”. Przygody bohaterki lektury uczyły życzliwości i wzajemnej pomocy. Tola zaprezentowała fragment legendy o naszym mieście. Uczniowie klas I-III z dużym zainteresowaniem słuchali obu czytanych książek. Impreza czytelnicza zakończyła się wykonaniem przez każde dziecko „życzliwej buźki”, którą podarowały swoim szkolnym rówieśnikom. Gość otrzymał order OSOBY ŻYCZLIWEJ i PRZYJAZNEJ SZKOLE. Serdecznie dziękujemy pani Dorocie Kierzek za udział w szkolnym spotkaniu czytelniczym.
 

DZIEŃ POCZTY Z KSIĄŻKĄ - Dzień Głośnego Czytania

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA obchodziliśmy 21  października.
Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”. Na spotkanie została zaproszona pani Kamila Dolińska, która wiele lat pracowała na poczcie. Uczeń klasy piątej Jakub Jaźwiec wprowadził młodszych kolegów w tematykę poczty czytając wiersz Czesława Janczarskiego pt. ”List do dzieci”. Natomiast zaproszony gość zaprezentował dzieciom fragment  z książki pt. „Poczta dla tygryska” autorstwa Janoscha. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o perypetiach  Misia i Tygryska związanych z pisaniem listu. Następnie pani Kamila Dolińska opowiadała o pracy poczty, prezentowała różne pocztowe druki oraz odpowiadała na pytania dzieci. Podsumowaniem imprezy czytelniczej było wykonanie przez każdego ucznia kartki pocztowej, na której zapisał lub narysował życzenia dla najbliższych osób. Oklaskami podziękowaliśmy gościowi za udział w spotkaniu, a drugoklasistka Tola Kierzek wręczyła laurkę.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W ramach programu „Czytające Szkoły’ rozpoczęliśmy, co miesięczne spotkania czytelnicze. W tym roku nadal uczniowie klas starszych będą czytać ciekawe książki  nie tylko  młodszym kolegom, ale również swoim rówieśnikom starając się  zachęcić  ich do sięgnięcia po książkę. Na pierwszym  spotkaniu  czytelniczym chłopcy z klasy piątej przeczytali uczniom klas I-III „Bajki o misiach z czterech stron świata” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o  przygodach  misia w różnych zakątkach naszej planety. Dla uczniów starszych lektorzy przygotowali piękną  i wzruszającą historię o przygodach psa rasy owczarek szkocki długowłosy imieniem Lassie. Powieść „Lassie, wróć” napisał Eric  Knight.