Święto Roweru

23 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli  w rajdzie rowerowym zorganizowanym z okazji Dnia Bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku”.  Meta rajdu była w Szkole Podstawowej nr 6, gdzie wzięli udział w konkursach i zawodach z nagrodami oraz otrzymali pamiątkową plakietkę i posiłek turystyczny.
Pomimo niesprzyjającej pogody miłośnicy roweru zamanifestowali troskę o czyste powietrze w naszym mieście.

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Po udanej kampanii wyborczej nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Sara Leśnierowska z klasy VI. Wspierać ją będzie zastępca Bartosz Cierniak oraz skarbnik Jakub Kasprzak.
Do Samorządu zapisało się wielu chętnych uczniów z klas IV-VI, którzy pragną wzbogacić szkolną rutynę o ciekawe akcje i pomysły.

Akcja „Sprzątanie świata” 2017

Już po raz kolejny nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły założyli rękawice, zabrali worki i wyruszyli w teren, aby posprzątać pobliski las oraz niektóre ulice naszego osiedla.  Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, jak ważna jest wspólna troska o najbliższe środowisko. Hasło tegorocznej Akcji „Nie ma śmieci – są surowce” zachęca do segregowania i powtórnego ich wykorzystania.

Uroczystości upamiętniające ofiary napaści sowieckiej na Polskę

15 września 2017r. odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary napaści sowieckiej na Polskę. Przy pomniku na rondzie Sybiraków modlono się za poległych zesłańców wszystkich pomordowanych na Wschodzie. Delegacje władz, służb mundurowych organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie Mateusz Bartczak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska.
Druga część obchodów odbyła się w sali Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny upamiętniający ofiary Golgoty Wschodu.

Strona 48 z 49Początek   Wstecz   40  41  42  43  44  45  46  47  [48]  49  Dalej   Koniec