Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

19 kwietnia, nasza szkoła postanowiła w szczególny sposób uczcić 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim i wzięła czynny udział w ogólnopolskiej akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile. Akcja ta, corocznie organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów POLIN, aby uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego a także budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.  Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru dnia, uczniowie własnoręcznie przygotowali papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję, które później wręczali nauczycielom, rodzicom oraz uczniom szkoły. Ponadto, podczas lekcji historii, nauczyciele przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat przebiegu powstania w getcie warszawskim, z uwzględnieniem motywów postępowania poszczególnych bohaterów, w tym jednego z ocalałych -  Marka Edelmana. Uczniowie obejrzeli także film  „Nie było żadnej nadziei”.
Udział w akcji był z pewnością ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Warto pamiętać o bohaterach z 1943 roku, którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.

Konkurs biblioteczny

Konkurs języka angielskiego

W piątek 13 kwietnia Jakub Jaźwiec i Jakub Kasprzak wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1
w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu słownictwa i gramatyki angielskiej oraz znajomości podstawowych informacji
o państwach anglojęzycznych.  Konkurencja była silna i chociaż chłopacy nie zajęli czołowych pozycji to wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, które przydadzą im się w przyszłości.

XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu "Warto żyć zdrowo"

W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się dla uczniów klas trzecich XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu "Warto żyć zdrowo". Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się wiedzą prozdrowotną, umiejętnością współdziałania w zespole oraz umiejętnością propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły w składzie:
Kamila Rojek, Tola Kierzek, wojciech Ziętek zajęli IV miejsce. Turniej przebiegał w miłej atmosferze i był dla uczniów okazją do świadomego dbania o zdrowie.

Strona 19 z 49Początek   Wstecz   14  15  16  17  18  [19]  20  21  22  23  Dalej   Koniec