II Międzyszkolny Konkurs" Zwyczaje i Tradycje Świąteczne - Palma Wielkanocna"

Dnia 27 marca w naszej szkole odbyło się podsumowanie II Międzyszkolnego  Konkursu" Zwyczaje i Tradycje Swiąteczne- Palma Wielkanocna". Uczniowie kl. IV b zaprezentowali krótką część artystyczną w której przypomnieli skąd wziął się zwyczaj święcenia palm i jakie wyróżniamy rodzaje palm Wielkanocnych. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek wręczyła dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursy.
I miejsce zajęła Zuzanna Wojtczak z SP 5
II Miejsce Piotr Perz z SP 9
III miejsce Tomasz Jaskóła SP 7

Przyznano również wyróżnienia dla: Natalii Kubera  SP 6, Jana Namysł  SP 5, Patrycji Bagdziun SP 14, Julii Kaczmarek, Aleksandry Muszyńskiej, Dominiki Wrzeszcz  SP 13.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!

Spotkanie ze strażakiem

26 marca nasza szkoła gościła młodszego aspiranta  Szymona Klońskiego - strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 uczestniczyli w pogadance, podczas której dowiedzieli się na czym polega praca strażaka.  Gość  przekazał uczniom cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu.

Sukces w konkursie języka angielskiego

26 marca uczniowie naszej szkoły: Bartosz Cierniak, Jakub Kasprzak z klasy VI oraz Patryk Kopeć z klasy V wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Learn English – Play with English” w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopacy startowali jako drużyna, więc musieli ze sobą współpracować i dobrze się rozumieć. Oprócz świetnej znajomości słownictwa i gramatyki angielskiej uczestnicy wykazali się znajomością zagadnień kulturowych związanych z państwami anglojęzycznymi.
Gratulujemy chłopakom, którzy poradzili sobie znakomicie z różnorodnymi zdaniami i zajęli II miejsce.

RAJD ROWEROWY „MARZANNA 2018”

24 marca odbył się rajd rowerowy „Marzanna 2018”. Organizatorem imprezy był m.in. Zarząd Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Celem rajdu było aktywne powitanie wiosny oraz popularyzacja rekreacji i turystyki rowerowej. Na mecie w Wysocku Małym uczestnicy wysłuchali występów kapeli „Boćki” z Przygodzic oraz wymienili spostrzeżenia  z tras pieszych i rowerowych. Takie spotkania sprzyjają również zacieśnieniu więzi między turystami i nawiązaniu nowych znajomości.

Strona 22 z 49Początek   Wstecz   17  18  19  20  21  [22]  23  24  25  26  Dalej   Koniec