TOLERANCJA

Uczniowie klasy 6 zaprezentowali uczestnikom konkursu i widowni przedstawienie pod tytułem „Subkultury młodzieżowe”. Chcieli w ten sposób przypomnieć wszystkim o potrzebie szanowania czyichś poglądów, upodobań, wierzeń.

Mam talent

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje talenty w szkolnym konkursie „Mam Talent”. Rywalizacja była zacięta. Wszyscy uczestnicy pokazali wysoki poziom swoich umiejętności tanecznych, wokalnych lub recytatorskich. Komisja nie miała łatwego zadania. Pomocni okazali się widzowie, którzy również mogli zagłosować na swojego faworyta. Ostatecznie I miejsce zdobyła rewelacyjna baletnica Anna Bożek z klasy I a. Dużą popularność wśród widowni zdobyła grupa taneczna z klasy V, która zajęła II miejsce. Na III miejscu uplasowała się kolejna baletnica – Julia Kaczmarek z klasy IV b.
W trakcie obrad komisji swoje talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy VI, którzy wystąpili w przedstawieniu „Subkultury młodzieżowe”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i życzymy powodzenia na kolejnych pokazach.

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

20 kwietnia w ramach projektu: „CIEKAWI LUDZIE, CIEKAWE ZAWODY” gościliśmy w naszej szkole weterynarza- pana Stanisława Kempę.  Przypomniał on o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami i konieczności szczepień. Uczniowie klas IV - VI dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza i jak należy pielęgnować zwierzęta. Dziękujemy panu Stanisławowi za wspaniałą prelekcję i wyczerpujące odpowiedzi na pytania uczniów.

„Ciekawi ludzie – ciekawe zawody” - spotkanie z myśliwymi

W ramach spotkań z cyklu „Ciekawi ludzie – ciekawe zawody” odbyło się spotkanie z ludźmi wykonującymi zawody związane z przyrodą.  Uczniowie klas I-III poznali myśliwych z koła łowieckiego – panów: Krzysztofa Matysiaka, Tadeusza Sobczaka oraz Jacka Kopeckiego.   Dowiedzieli się, na czym polega gospodarowanie lasem, poznali gwarę myśliwską, usłyszeli hejnały, widzieli stroje myśliwych.

Strona 18 z 49Początek   Wstecz   13  14  15  16  17  [18]  19  20  21  22  Dalej   Koniec