SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-06-14 | Views: 252

"Mój ulubiony las” – tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego w związku z XIV festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 28 maja br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Do tegorocznej edycji konkursu napłynęły łącznie 553 prace z 38 placówek szkolnych m.in. z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa, Brzezin, Wielowsi, Turku, Turska, Chełmc, Rychnowa, Taczanowa, Liskowa. Najwięcej rysunków przysłały dzieci z klas I–III szkół podstawowych – aż 285. W tej kategorii uczniowie mieli za zadanie namalować las jaki lubią techniką pasteli. Młodzież z klas IV–VI SP wykonywała prace metodą kolażu i dostarczyła 215 dzieł.
W I kategorii wiekowej Mai Kaczmarek (klasa III, Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim), Adrianowi Derwichowi (klasa I, Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim).
W grupie klas IV–VI SP  II miejsce otrzymała  Julia Kaczmarek z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim oraz Marcelina Woźniak z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!