„JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” W OSTROWIEJ TRZYNASTCE

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-06-09 | Views: 506

Dnia 8 czerwca Ostrowska Trzynastka uczestniczyła w III edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” - największej akcji czytelniczej w Polsce.
Do akcji bicia rekordu dopisaliśmy 166 uczestników – 153 uczniów i 13 dorosłych – nauczycieli, rodziców, przewodniczący Rady Rodziców - pan Przemysław Reterski. Promujemy i zachęcamy do czytania uczniów naszej szkoły.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

Goście przeczytali wiersze znanych polskich poetów, uczniowie ułożyli w grupach klasowych na boisku szkolnym napis „CZYTAMY „13””, następnie czytali swoje ulubione książki. Klasa pierwszaków zaprezentowała inscenizację wiersza „Łakomczuszek”, nauczyciele i uczniowie klasy 3 – „Na straganie”. Na zakończenie bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki.
Akcja ta podsumowywała całoroczny projekt „Czytające szkoły”.