Noc Bibliotek w SP 13

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-06-09 | Views: 216

Dnia 8.06.2018r. uczniowie klasy VI  wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Noc Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji brzmiało RzeczpospoCzyta a jej celem było zachęcanie młodych ludzi do czytania.  Dziewczęta i chłopcy wykazali się dużą pomysłowością i przygotowali specjalnie na tę okazję ciekawe stroje. Pod przewodnictwem Pani Agnieszki Banasiak i Joanny Szymańskiej uczniowie wykonywali szereg zadań. Najwięcej emocji wzbudziły szkolne podchody, które polegały na rozwiązywaniu zadań zarówno z literatury, jak i z innych dziedzin wiedzy. Następnie uczniowie oglądali film, czytali,  grali w różne gry towarzyskie oraz bawili się w chowanego. Dodatkową atrakcją był wspólny poczęstunek. Akcja zachwyciła naszych uczniów i z pewnością będzie kontynuowana w przyszłym roku.