Z wizytą w Muzeum wody i mydła

Dnia 12 grudnia klasa IV a wybrała się na do  „Warsztatowni Mydło i Powidło” w Ostrowie Wielkopolskim  przy ulicy Wolności. Uczniowie na wstępie dowiedzieli się  o historii i produkcji mydła. Uczniowie tworząc kompozycję mydła dobierali zapach, kolor i formy. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę i wysłuchać ciekawostek o higienie ludzi od czasów rzymskich po dzisiejsze.

Mini disco

W środę 6 grudnia odbyły się dodatkowe zajęcia taneczne MINI Disco dla chętnych dzieci wraz z rodzicami. Każda osoba wsparła rzeczowo rodzinę biorącą udział w Szlachetnej Paczce. Wszyscy się świetnie bawili w rytmach latynowskiej muzyki a dodatkowo okazali wspaniałe serca. Wszystkim serdeczne podziękowania za obecność i dary. Dziękuję również uczennicom klasy 5 (Julia Mikołajczyk, Martyna Kopeć, Julia Mucha i Zuzia Banasiak) za pomoc w prowadzeniu zajęć i układów tanecznych.

Świąteczne spotkanie z Bzikiem

08.12.2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z Bzikiem. Na scenie usłyszeli nie tylko świąteczne piosenki, ale też dowiedzieli się, jak wyglądają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Duże poruszenie wśród dzieci sprawiło „wyczarowanie” przez Bzika małego króliczka.

SZLACHETNA PACZKA

8 grudnia w naszej szkole zakończyła się akcja zbierania darów na Szlachetną Paczkę.
9 grudnia wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do rodziny Pana Krzysztofa i przekazali zebrane dary. Były to żywność, środki chemiczne, artykuły gospodarstwa domowego, odzież oraz oczywiście zabawki i słodycze dla dzieci. Dzięki wsparciu darczyńców udało się pozyskać szczególny i główny prezent, którym jest nowe łóżko piętrowe.
Wszystkim osobom, które wsparły akcję serdecznie DZIĘKUJEMY!

Strona 35 z 49Początek   Wstecz   30  31  32  33  34  [35]  36  37  38  39  Dalej   Koniec