"Bezpieczna droga do szkoły"

W dniu 30 stycznia b.r. pracownik MZK w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadził zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I - III na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do domu i do szkoły. Omówił sposoby zachowania się dzieci i dorosłych na ulicy, sposobie i miejscach przechodzenia przez jezdnię, przypomniał zasady  korzystania z komunikacji publicznej, zachowania się na przystanku autobusowym. Pan Naskrętski przygotował prezentację multimedialną, zorganizował zabawę muzyczną.   Na zakończenie każde dziecko otrzymało odblaskowy autobus. podziękowania dla organizatora przedsięwzięcia za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Programujemy

Uczniowie klasy 3b uczą się programować na zajęciach komputerowych od klasy 1. Pracują na platformie code.org, w Baltie piszą programy w trybie 2 i 3, poznają język Scratch. W II semestrze zapoznali się z robotem edukacyjnym mbot.

"Zaśpiewajmy maleńkiemu"

W piątek odbył sie IV KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK " Zaśpiewajmy maleńkiemu" w SP11. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezento wała Natalia Niklas. Gratulujemy.

INTERAKTYWNE WIDOWISKO TELEWIZYJNE

W piątek 26 stycznia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Ostrowskiego Centrum Kultury. Celem tej wyprawy było uczestnictwo w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. „Szewczyk Dratewka na planie filmowym” przygotowanym przez aktorów Teatru Show.
 Dzieci podczas widowiska poznały tajniki pracy na planie filmowym oraz sztuczki umożliwiające przenoszenie się aktorów w różne miejsca. Szczególnie ciekawym momentem dla uczniów był ich udział w realizacji filmu o Szewczyku Dratewce. Mogli oni wcielić się w role bohaterów i przeżywać ich przygody. Zamienili się między innymi w pszczoły, mrówki, kaczki czy mieszczan. Dowiedzieli się jakie osoby pracują na planie filmowym oraz jak wygląda przygotowanie całej opowieści filmowej.

Strona 31 z 49Początek   Wstecz   26  27  28  29  30  [31]  32  33  34  35  Dalej   Koniec