Z BABCIĄ I DZIADKIEM PRZEZ REGIONY POLSKI

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka - od wielu już lat, to w naszej szkole szczególne wydarzenie związane ze społecznością lokalną. Uświadamia nam-dorosłym oraz dzieciom, jak ważną rolę odgrywają dziadkowie w życiu rodziny. Jest też okazją, aby za wszelkie dobro podziękować i złożyć życzenia.
W tym roku, 25 stycznia 2018 roku postanowiliśmy odbyć z babciami i dziadkami podróż po regionach Polski: pobrzeżach, pojezierzach,  nizinach, wyżynach, górach. Uczniowie klas I-III ukazali piękno regionów Polski poprzez:  tradycje, charakterystyczne potrawy, historię, przyrodę, gwarę. Dopełnieniem obrazów związanych z regionami Polski był śpiew oraz  taniec w strojach ludowych, zbliżonych dla danego regionu. Wnuki zatańczyły: „krakowiaka”, „taniec góralski”, „taniec piratów”, „maryneczkę”, „kujawiaka”.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i samych radosnych dni!

Podsumowanie godziny kodowania

W pierwszm półroczu nasza szkoła przystąpiła do projektu międzynarodowego - GODZINA KODOWANIA - HOUR OF CODE - na platformie code.org uczniowie klasy 5 i 6 pisali programy w języku scratch. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali certyfikaty ukończonych kurrsów, które udostępniali im nauczyciele informatyki, widząc postępy uczniów na profilu nauczyciela.

NAGRODZENI UCZNIOWIE:

Zuzanna Banasiak kl. 5

Oliwia Idziorek kl. 6

Sara Leśnierowska kl. 6

Jakub Kasprzak kl. 6

Eryk Kędziorski kl. 6

Kacper Gądziak kl. 6

Mikołaj Linczewski kl. 6

Bartosz Cierniak kl. 6

Mikołaj Szczepaniak kl. 6

Gratulujemy!!!

Obchody rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy VI: Jakub Kasprzak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska wzięli udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy wyzwolenia Ostrowa spod okupacji hitlerowskiej.
Poczty sztandarowe zebrały się na Rynku, gdzie został odśpiewany hymn państwowy oraz złożono wieńce i znicze pod tablicami pamiątkowymi na Ratuszu.
W ten sposób oddano hołd wszystkim poległym oraz walczącym o wyzwolenie Ostrowa podczas II wojny światowej.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Cuda na kiju”

Czas Adwentu obfitował w liczne konkursy plastyczne, których celem było ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia. Jednym z takich konkursów był XI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych na konkurs prac, jurry konkursowe wyróżniło prace uczennic naszej szkoły: Marty Walczak z klasy Ib oraz Wiktorii Śmigiel z klasy II. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się 16.01.2018 roku w Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży w siedzibie MDK.
Uczennicom serdecznie gratulujemy!

Strona 32 z 49Początek   Wstecz   27  28  29  30  31  [32]  33  34  35  36  Dalej   Koniec