Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”

Dnia 28 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - „Księga Ksiąg”. Uczestnicy konkursu - uczniowie klas IV, musieli wykazać się wiedzą na temat Pisma Świętego. Tematyka konkursu obejmowała ogólną wiedzę na temat Biblii, etapów powstawania Starego i Nowego Testamentu, przekładów Pisma Świętego, oraz znajomość  fragmentów Księgi Rodzaju. Naszą szkołę  w tym konkursie  reprezentowały uczennice: Oliwia Jurczak oraz Tola Kierzek. Obydwie uczennice wykazały się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem do konkursu. Oliwia Jurczak zdobyła I miejsce, Tola Kierzek III miejsce.  Po uroczystym rozdaniu nagród, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili z Oliwią  krótki wywiad, zadając jej kilka pytań na temat konkursu.
Gratulujemy naszym uczennicom wielkiego sukcesu oraz dużej  wiedzy. 


 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM eliminacje miejskie

28 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.
W Do pierwszej grupy zakwalifikowali się uczniowie z klas piątych: Julia Kaczmarek, Wiktoria Kupis, Kuba Reterski I Łukasz Wawrzyniak. W grupie starszej naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Lisiak, Anna Gąsiorowska i Krzysztof Włodarczyk.

W klasyfikacji końcowej na podium stanęła drużyna klas piątych, która wywalczyła III miejsce.

Czytaj więcej...
Zajęcia adaptacyjne

Relacja filmowa z zajęc adaptacyjnych dla przyszłych pierwszoklasistów - 1 luty 2019 r.

youtu.be/X-VPcBJNSqQ

Wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego

W piątek 29 marca uczniowie klasy 1 A wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego - najnowocześniejszego w Europie - Ogrodnictwo Ociąż - Zakrzewki - Zbigniew Nowacki.
Poznaliśmy proces hodowli róż - oglądaliśmy w szklarniach sadzonki, rabaty z różnymi odmianami - jedna szklarnia mieściła 83 tysiące róż a druga 85 tysięcy. Temperatura była wysoka, więc poczuliśmy powiew lata.

relacja filmowa

Czytaj więcej...
Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego w biegach przełajowych

28 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu ostrowskiego szkół podstawowych i gimnazjalnych w biegach przełajowych. Biegi odbyły się w 6 kategoriach wiekowych osobno dziewczęta i chłopcy. Młodzież musiała pokonać niełatwą trasę 1000m. Naszą szkołę reprezentował Marcel Maroszek z klasy 4b, który w swojej kategorii wiekowej ( chłopcy klas 4 i 5) zajął V miejsce. GRATULUJEMY!

Rekolekcje wielkopostne

Parafia Św. Rodziny Ostrów Wielkopolski,
Siostra Augustyna, Justyna, Daniel i Andrzej z Broniszewic

 

Wielka mapa Polski

Wielka mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas 1-3. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisze się do akcji, otrzyma Wielką mapę Polski. Kartki otrzymaliśmy z wydziału promocji Urzędu Miejskiego.
Klasa I A, klasa 2 B przystąpiły w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 do akcji "Wielka mapa Polski", którą prowadzi WSIP. Akcja ma na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Jest to projekt społecznościowy, którego celem jest nawiązanie współpracy ze szkołami pochodzącymi z różnych regionów Polski.

 

Czytaj więcej...
Rajd „Marzanna 2019” - PTTK Ostrów Wielkopolski

Tegoroczny rajd rowerowy „Marzanna 2019”, zorganizowany przez Ostrowski oddział PTTK, odbył się w sobotę 23 marca. Przywitaliśmy wiosnę aktywnie. Wspaniała, słoneczna pogoda towarzyszyła nam przez cały dzień. Na trasie rajdu z Ostrowa Wielkopolskiego do Przygodziczek mieliśmy okazję podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Na mecie mogliśmy obejrzeć przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przygodziczkach występy wokalno- taneczne. Niektórzy z nas wzięli udział w zabawach sprawnościowych, a inni w konkursach krajoznawczo- przyrodniczych. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

PIEWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Postanowiliśmy przywitać wiosnę radośnie - tańcem, wierszem i piosenką. W naszej szkole nie brakuje utalentowanych uczniów.

Czytaj więcej...
Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy

Dnia 21 marca 2019 roku uczennice klasy IV Szkoły Podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Oliwia Jurczak i Tola Kierzek otrzymały wyróżnienie!!
Gratulacje.

Czytaj więcej...
Strona 6 z 23Początek   Wstecz   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Dalej   Koniec