Wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-04-07 | Views: 335

W piątek 29 marca uczniowie klasy 1 A wyjechali na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego - najnowocześniejszego w Europie - Ogrodnictwo Ociąż - Zakrzewki - Zbigniew Nowacki.
Poznaliśmy proces hodowli róż - oglądaliśmy w szklarniach sadzonki, rabaty z różnymi odmianami - jedna szklarnia mieściła 83 tysiące róż a druga 85 tysięcy. Temperatura była wysoka, więc poczuliśmy powiew lata.

relacja filmowa

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że kwiaty zamiast w ziemi mogą rosnąć na specjalnych gąbkach w odpowiednich warunkach, uprawa jest ekologiczna, nie stosuje się oprysków chemicznych. Mogliśmy również przyjrzeć się procesowi zbioru i pakowania roślin. Atrakcją naszej wycieczki był piękny kot właścicieli - towarzyszący nam podczas naszego spaceru.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały w prezencie bukiety pięknych, pachnących, kolorowych róż. Jednogłośnie uznaliśmy ten wyjazd za najpiękniejszą, najciekawszą wycieczkę.