OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-03-31 | Views: 368
eliminacje miejskie

28 marca w Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się eliminacje miejskie OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat.
W Do pierwszej grupy zakwalifikowali się uczniowie z klas piątych: Julia Kaczmarek, Wiktoria Kupis, Kuba Reterski I Łukasz Wawrzyniak. W grupie starszej naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Lisiak, Anna Gąsiorowska i Krzysztof Włodarczyk.

W klasyfikacji końcowej na podium stanęła drużyna klas piątych, która wywalczyła III miejsce.

Turniej składał się z kilku etapów. W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym, a w części praktycznej oceniana była umiejętność poruszania się rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda sprawnościowa z przeszkodami. Ostatnim etapem była ocena praktycznej umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.