„Świetlica Szkolna Miejscem Dla Klasyki Literatury Dziecięcej”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-03-17 | Views: 483

Dnia 13 marca odbył się Międzyszkolny Konkurs: „Świetlica Szkolna Miejscem Dla Klasyki Literatury Dziecięcej”, który organizowany był Pod Patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej numer 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Tematyka konkursu dotyczyła treści dziesięciu utworów polskich autorów. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Niklas kl. III, Paulina Napierała kl. III oraz Szymon Kmieciak kl. II a.

Wiedza uczestników sprawdzana była w różnych formach zadaniowych (turniej pytań, odgadywanie tytułów wierszy, recytacji wylosowanego fragmentu wiersza). Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima i Hanny Januszewskiej. W konkursie wzięło udział 12 szkół z Ostrowa Wielkopolskiego. Większość zadań wykonywana były w grupie, jedynie wylosowany wiersz recytowała jedna osoba. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.