Szczegóły artykułu

KIERMASZ SZKOLNY NA FESTYNIE

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-09-24 | Views: 1579

Od początku września pełną parą ruszyliśmy do pracy nad przygotowaniem prac plastycznych na kiermasz świetlicowy, który miał odbyć się podczas festynu szkolnego 19 września. Dzięki hojności Państwa Kopeć otrzymaliśmy tekturowe koła, kwadraty i trójkąty, z których powstały tekturowe cuda: zwierzaki- gąsienice, biedronki, pszczoły, zamki i domki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem oddały się pracy nad tymi projektami. Malowaliśmy farbami, sklejaliśmy, wycinaliśmy, aby później te wszystkie nasze pomysły sprzedać.

Na samym festynie wychowawcy świetlicy: pani Marta Mielczarek, pani Eunika Szaroszek wraz z wychowawcą oddziału 0A- panią Martą Kaczmarek sprzedawały wszystkie upominki. Dodatkową atrakcją, która cieszyła się powodzeniem, były również balony dmuchane.  To z nich tworzone były: szabelka, mieczyk, piesek, żyrafka czy kwiatek. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem. Do naszej sali kupiliśmy nowe gry, które umilą naszym milusińskim czas przebywania w świetlicy. Tym razem postawiliśmy na gry edukacyjne tj. Obserwujesz i znajdujesz- Piktogramy, Obserwujesz i znajdujesz- Kolorowe piktogramy, Literkobranie, Zegar, Która godzina, Głoski do zabawy, Alfabet, Nawlekaj nie czekaj, Gra słów, Literki- pisanie, zmazywanie.Oprócz tego kupiliśmy zestaw miseczek, kubeczków i sztućców oraz pluszowe warzywa do kulinarnych zabaw.
 W Sali również pojawiło się duże liczydło, które ułatwia naszym świetliczakom odrabianie zadań domowych.