Aktualności rok szkolny 2021/2022

22

Dnia 22 kwietnia w ramach cyklu spotkań z rodzicami "RODZICE RÓŻNE ZAWODY MAJĄ I CHĘTNIE NAM O NICH OPOWIADAJĄ" w klasie 3a gościem była  p. Sylwia- mama Pawełka, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka na chirurgii w szpitalu w Ostrzeszowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki oraz o tym, jak pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy.

Pani  Sylwia przybliżyła uczniom jakie zadania wykonuje w swej pracy pielęgniarka w  szpitalu. Zademonstrowała  wykonanie niektórych prostych zabiegów, jak np.: dezynfekcja ran czy założenie opatrunku. Pokazała jak udzielić pierwszej pomocy przy zasłabnięciu i  omdleniu, zmierzyła ciśnienie. Przekazała cenne informacje na temat – Co należy robić, aby być zdrowym?. Zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie, czynne uczestnictwo w zabawach ruchowych i gimnastycznych w szkole, na podwórku lub w domu, unikanie głośnych rozmów, krzyków i hałasu, dbałość o czystość osobistą oraz o czystość otoczenia. Zapoznała uczniów z wyposażeniem apteczki, która powinna znajdować się w każdym domu, w samochodzie, w szkole.  Na zakończenie spotkania dzieci pod okiem pielęgniarki samodzielnie prezentowały niektóre zabiegi. Za poprawne wykonanie zadań otrzymały  słodkie upominki oraz długopis w kształcie strzykawki.
Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii  za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą. Z pewnością będziemy korzystać z cennych porad.

Actions: E-mail | Permalink |