Aktualności rok szkolny 2021/2022

pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

skierowany jest dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań  i uzdolnień matematycznych uczniów, rozwijanie sprawności rachunkowej, doskonalenie logicznego myślenia przy rozwiązywaniu nietypowych matematycznych  zadań-zagadek, poznawanie świata w różnych aspektach, kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, pobudzanie aktywności twórczej uczniów, zachęcanie do współzawodnictwa i doskonalenie umiejętności współpracy w grupie.

26 kwietnia 2022r. odbył się  w naszej szkole I etap konkursu i wyłoniono zespół uczniowski w składzie: Anatol Jaworski (kl. 4b), Lena Kraszkiewicz (kl. 5b), Aleksandra Kuświk (kl. 5b), Jakub Pastucha (kl. 5a), Maciej Kubis (kl. 5a).  Uczniowie Ci uczestniczyli w finale  (II etap) konkursu 27 maja 2022r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dwóch uczniów rozwiązywało  zadania indywidualnie w czasie 60 minut. Czwartoklasista-Anatol Jaworski walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasistka-Lena Kraszkiewicz walczyła  o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pozostali 3 uczniowie realizowali zadania zespołowo i walczyli o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”.  W finale konkursu uczeń z klasy IV naszej szkoły, Anatol Jaworski zdobył tytuł „II Wicemistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a drużyna w składzie: Aleksandra Kuświk , Jakub Pastucha, Maciej Kubis zajęła II miejsce w rywalizacji zespołowej walczącej o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Actions: E-mail | Permalink |