19 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Galeria
 
Ostatnie zdjęcia
Artykuły
 

„Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury”.
                                                         
Emily Dickinson


      26.09.2018 roku w domu parafialnym kościoła świętego Antoniego odbyła się inauguracja kolejnej edycji Ogólnopolskie Akcji „Pola Nadziei”, na którą przybyli młodzi wolontariusze działający w szkolnych kołach wolontariatu oraz dorośli wolontariusze działający w Hospicjum Świętego  Józefa w naszym mieście. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny pt.  „Smaki życia”.  Teksty o:  nadziei, radości, pięknych dniach, spontanicznych gestach, a także  piosenki o : miłości do ludzi, pięknie przyrody wywołały u zebranych nie tylko zadumę, ale przede wszystkim radość i uśmiech.    


Dnia 5 grudnia uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w Obchodach Dnia Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z tematyką wolontariatu. W dalszej części spotkania głoszono wyniki  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „ Wolontariat w Niepodległej”. Uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Laura Pałasz zajęła  I miejsce w konkursie, natomiast  Oliwia Idziorek zajęła III miejsce. Gratulujemy serdecznie!!!   


W grudniu 2018 odbyła się świąteczna zbiórka upominków dla mężczyzn z Z DOMU IM. ŚW.  BRATA  ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
Zbieraliśmy ubrania, buty, środki higieny, kosmetyki.  Dnia 19 grudnia wszystkie rzeczy zostały przekazane na rzecz potrzebujących mężczyzn.  Zbiórkę zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU.   


Dnia 14 grudnia 2018 zakończyła się w naszej zbiórka produktów żywnościowych dla rodzin najuboższych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego organizowana przez Szkolne Koło PCK. Zebrane produkty zostały przekazane do biura Zarządu Rejonowego PCK, gdzie stamtąd zostaną przekazane rodzinom potrzebującym.   


Zbiórka akcji szlachetna paczka zakończona. Udało się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy dla naszej rodziny!! Do Zbiorki przyłączyli się nie tylko uczniowie z rodzicami, nauczyciele, ale także osoby spoza szkoły. Darów zebraliśmy tak dużo, że małą część postanowiliśmy przekazać rodzinie, która mieszka na terenie naszego miasta.
Dostarczenie paczek dla rodziny akcji szlachetna paczka odbędzie się w niedzielę 23.12.2018
Dziękujemy wszystkim za pomoc wsparcie i okazanie wielkiego serca dla potrzebujących jesteście wspaniali.
Paczki trafiły do naszej rodziny 23.12.2018. Udało się zrealizować wszystkie potrzeby tej rodziny. Widok radości, łez szczęścia i spełnione marzenia dzieci są bezcenna chwilą, dla której warto organizować takie akcje i pomagać ludziom. Wspaniali są ludzie, którzy pomagają okazują serce. Bardzo wszystkim dziękujemy, bo dzięki wam ktoś inny może mieć Święta.   


Przełom października i listopada to czas zadumy, refleksji o życiu, przemijaniu...
29.10.2018 roku o godz. 12.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył  się montaż słowno-muzyczny o radości, miłości, nadziei, wierze, umiejętności pocieszania i dawania pod tytułem "Smaki życia" w wykonaniu uczniów klas IV-VI.   


W dniach 10-20 grudnia 2018 w naszej szkole zorganizowaliśmy już drugi bazarek dla  Tarowych Koni (podopiecznych Fundacji Tara). Na bazarku sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, sianko wigilijne  oraz inne rzeczy ofiarowane przez uczniów. Uzbieraliśmy 250 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.   


  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji