19 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Text/HTML
 

 

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/logotypy-do-pobrania

 

 

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/logotypy-do-pobrania

 

2015/2016
 

W ramach programu „Czytające Szkoły” cyklicznie organizujemy, co miesięczne imprezy czytelnicze. W październiku z okazji „Urodzin Książkowego Misia” uczeń klasy czwartej Jakub Jaźwiec czytał młodszym kolegom opowiadanie pt. „Najlepsi przyjaciele dzielą się wszystkim, misiu Bysiu!”
Czytaj więcej...


Spotkanie czytelnicze uczniów klas IV-VI z młodszymi kolegami w ramach programu „Czytające Szkoły” odbyło się 20 listopada.  Impreza przebiegała pod hasłem „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy”.  Gościem spotkania była pani pedagog Eunika Szaroszek. Pani pedagog i uczeń klasy czwartej Bartosz Cierniak przeczytali wybrane opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke  pt. „Bon czy ton savoir – vivre dla dzieci”. Podsumowaniem spotkania będą wykonane klasowe plakaty nt. Starajmy się być dla siebie mili i życzliwi każdego dnia.

     


  


11 grudnia w naszej szkole odbył się  „Dzień Książki dla Afryki”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu edukacyjno-pomocniczego UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. W ramach tej akcji każdy uczeń  mógł stworzyć dowolną książkę- bajkę, opowiadanie, komiks, tomik poezji itp. lub ofiarować książkę z domowej biblioteczki. W Dzień Książki dla Afryki wszystkie wykonane książki zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej i rodzicom.

     Czytaj więcej...


Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Czytanie to najpiękniejsza zabawa”. Łącznie wpłynęło ponad trzydzieści prac a komisja konkursowa oceniła je pod kątem m.in. estetyki wykonania, pomysłowości i bezpośredniego nawiązania do tematu konkursu bibliotecznego. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wystawę pokonkursową do szkolnej biblioteki.

    Czytaj więcej...


W czwartek 14 stycznia 2016 r.  był dla naszych pierwszoklasistów dniem wyjątkowym. Tego dnia zostali uroczyście pasowani na czytelników filii  Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie przeszły „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Nowi czytelnicy dowiedzieli się, jak czytać i dbać o książki. Zaprzyjaźnili się z biblioteką i przyrzekli, że będą ją często odwiedzać. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem oraz pamiątkowe zakładki do książek i wypożyczyły swoją pierwszą książkę.Ponadto, podczas tego szczególnego dnia, najmłodsi czytelnicy bibliotekiw ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Czytająceszkoły", wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej pt. "Basia i Dziadkowie", które zaprezentowała uczennica kl. V - Nadia Wojciechowska.

    Czytaj więcej...


3 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lekturze „Z lekturą za pan brat”. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do literatury oraz upowszechnianie czystości i kultury języka polskiego. W zmaganiach wzięło udział 52 uczniów z 9 ostrowskich szkół podstawowych. Miłośnicy literatury dla dzieci rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych wykonywali zadania w formie zabawowej i ustnie odpowiadali na losowo wybrane pytania dotyczące lektur, uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali zadania testowe. 

     Czytaj więcej...


23.03.2016 odbyło się spotkanie czytelnicze w  ramach  programu "Czytające Szkoły". Uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy wysłuchali  opowiadań z książki Agnieszki Galicy „Bajeczka wielkanocna” czytanych przez ucznia kl.IV  Jakuba Kasprzaka. Przedświąteczna impreza czytelnicza zapoznała  dzieci z wielkanocnymi zwyczajami – kolorowymi  pisankami, zajączkiem, barankiem.

     


W naszej szkole 30 maja 2016r.  odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  w ramach programu Czytające Szkoły. W konkursie wzięli udział   uczniów z klas  I-III. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności na bardzo wysokim  poziomie.  Jury konkursu postanowiło przyznać tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA następującym uczniom:  Oliwia Jurczak kl.Ia, Wojciech Ziętek kl.Ib, Aleksandra Muszyńska kl.IIa, Magdalena Rogacka kl.IIb, Aleksandra Lisiak kl.III. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy laureatom!  Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

    


  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji