5 lipca 2020

Celem projektu jest podejmowanie działań na rzecz zdrowia uczniów.

W marcu odbyły się we wszystkich klasach pogadanki na temat: „Co musisz wiedzieć o koronawirusie?” oraz  na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

W marcu uczniowie wszystkich klas zostali poinformowani o bezpiecznym korzystaniu ze stron internetowych.

Już po raz kolejny wszyscy uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli wraz z wychowawcami w  Ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem "Nie Śmiecimy-Sprzątamy-Zmieniamy". Przeszli wyznaczonymi ulicami naszego osiedla i lasu, aby posprzątać śmieci i przyczynić się do dbania o środowisko, w którym mieszkają.

Na początku nowego roku szkolnego uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyszli poza teren budynku szkoły, aby poznać i utrwalić znaki drogowe i zasady przechodzenia przez jezdnię. Ponadto uczestniczyli w szkolnej akcji "Odblaskowa Trzynastka", w ramach której odbyło się szkolenie „Bezpieczna droga do i ze szkoły”,  konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz  pokaz mody odblaskowej. Pokaz mody odblaskowej miał uświadomić uczniom konieczność noszenia odblasków szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Przy udziale zaproszonych gości: strażaków, ratowników medycznych, pielęgniarek uczniowie klas I-VIII już po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo - oddechowej" organizowanej  przez WOŚP. Celem akcji było między innymi utrwalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ na zdrowie dzieci, młodzieży i dorosłych. Uświadomili to sobie uczniowie klas I-III, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” oraz uczniowie klas IV-VIII uczestniczący w akcji „Zdrowa kanapka”.  Wykonali  zdrowe kanapki, szaszłyki, zwierzątka z warzyw i owoców oraz poznali zasady zdrowego odżywiania.

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi we wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat „Bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych”.  Wychowawcy omówili z uczniami  bezpieczny wypoczynek w górach, na lodowiskach, w domu.

Uczniowie klas: III a, III b, V a, V b, VII byli na lodowisku miejskim. Jedni ćwiczyli jazdę na łyżwach, inni uczyli się dopiero jeździć, ale wszyscy doświadczyli zimowej aktywności ruchowej. Poznali zasady bezpieczeństwa na lodowisku i dostosowali strój odpowiednio do warunków pogodowych.

Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII uczestniczyli w licznych wyjściach i wycieczkach, podczas których   stosowali zasady bezpiecznego zachowania.  Odbyły się wyjścia, m.in: do lasu, do elektrowni wiatrowej, do schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim, do parku linowego na Piaski Szczygliczka,  do parku trampolin. Uczniowie wyjechali do: OCK na przedstawienia, fabryki bombek do miejscowości Nowa Obra, do Berlina na jarmark bożonarodzeniowy, do Antonina na lekcję przyrody, do Wtórku na lekcję biblioteczną.

W związku z pandemią koronawirusa COViD – 19 we wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni