19 października 2021

Nordic walking

Aleksandra Sobczak

Aktualności

W roku szkolnym 2020/2021 realizowaliśmy projekt „Wymaszeruj zdrowie” Głównym celem projektu było popularyzowanie idei  zdrowego stylu życia wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowanych korzystaniem  z udogodnień cywilizacji.
W ramach projektu przeprowadzono cykl zajęć związanych z aktywnością Nordic Walking. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną część zajęć została przeprowadzona w formie on-line. Uczniowie  poznali sposób na  organizację czasu wolnego,  aktywne formy wypoczynku, zdrowy tryb życia, zasady prawidłowego odżywiania
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6a i 6b, którzy wspólnie z nauczycielem wychowania fizycznego i równocześnie instruktorem Nordic Walking p. Aleksandrą Sobczak poznawali tajniki tej dyscypliny sportowej. Uczestnicy poznawali prawidłową technikę chodzenia,  doskonalili swój chód oraz rozwijali umiejętności i  zdolności lekkoatletyczne podczas gier i zabaw.
Bliskość lasu miejskiego Bagatela idealnie nadaje się na uprawianie Nordic Walking. Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci zostały zmotywowane do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zostały uświadomione o pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na organizm człowieka. Poznały  zasoby przyrodnicze, kulturalne i wypoczynkowe swojej okolicy,  regionu i Polski.

InstaLing.pl

Nauka języków prosta