30 października 2020

Aktualności

28 września 2019 roku uczniowie  naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w rajdzie rowerowym „Święto Roweru” w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu pod hasłem „Rusz się człowieku”. Organizatorem rajdu był Zarząd PTTK w naszym mieście oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl – 1977”.

Trasa rajdu wiodła ulicami miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a meta była w Szkole Podstawowej Nr 6, gdzie uczestniczyliśmy w zawodach sprawnościowych, konkursach: krajoznawczym i plastycznym.
     Podczas rajdu mieliśmy okazję poznać nasze miasto, wspólnie spędzić czas na nauce, ale też na  zabawie i integracji.

17 września 2019r. w związku z kampanią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, zorganizowano Przejazd Rowerowy pod hasłem „Bezpieczny ruch rowerowy i pieszy”. Trasa przejazdu prowadziła ulicami Ostrowa Wielkopolskiego do Kompleksu Sportowo- Rekreacyjnego Piaski –Szczygliczka.

Na miejscu przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy rajdu otrzymali upominki w postaci odblasków, które poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów w czasie ograniczonej widoczności.