19 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Internetowy Teatr Telewizji 13/14
 
Śląski Teatr Lalki i Aktora w Katowicach

 

Transmisja: 16 czerwca 2016 r.

 

 

Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger „Apolejka i jej osiołek” to pełna wdzięku, zabawna i pogodna historia o miłości. Królewicz Kłębuszek rusza na poszukiwanie królewny Wełenki. Czy uda mu się przemierzyć cały świat? Na to pytanie mogli odpowiedzieć pierwszoklasiści, którzy oglądali przedstawienie. Dzieci były poruszone wzajemną życzliwością i ciepłą atmosferą  sztuki, ukazaną przez aktorów i animowane lalki.

    


Teatr Miniatura w Gdańsku

Transmisja: 24 maja  2016 r.

 

 

To pierwsza adaptacja powieści Sienkiewicza w formie teatru lalkowego. Spektakl z dużym zainteresowaniem obejrzeli uczniowie kl. IV-VI.   


Teatr Andersena w Lublinie

 

Transmisja: 27 kwiecień 2016

 

 

Głównej bohaterce sztuki Weronce podczas wędrówki z pomocą przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr. Dzięki mocy żywiołów  dziewczynka pokonała  zaklęcie czarownicy. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (Słowacja) przygotowali dla młodych widzów świat, w którym nie zabrakło teatralnych lalek, a rozbudowane techniczne „sztuczki” wprowadziły dzieci w świat teatralnej iluzji. Spektakl obejrzeli uczniowie klas I-III.

 

    


Teatr Groteska w Krakowie

 

Transmisja: 18 marca 2016

 

 

Razem z Kasią - bohaterką historii „O Kasi, co gąski zgubiła” uczniowie klasy Ia, Ib i III  podziwiali  piękno górskiej przyrody, oglądali wiele przyjaznych postaci oraz ciekawych mieszkańców lasu. Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny otworzyły dzieciom  drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej.   


Teatr Muzyczny w Poznaniu

 

Transmisja 4 lutego 2016r.

 

 

Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. To wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego oglądali pierwszoklasiści, drugoklasiści i uczniowie kl. V. „Wrażeń więcej jest niż w kinie, trzeba tylko przymknąć oczy” – tak mówili uczniowie po obejrzeniu musicalu.  Dzięki wspaniałej grze aktorów dzieci odbyły niezwykłą podróż dookoła karuzeli z właścicielem Wesołego Miasteczka.


    


Teatr Maska w Rzeszowie

Transmisja 23 listopada 2015r.

 

 

„Historię Śnieżki” z Teatru Maska w Rzeszowie obejrzeli uczniowie klas I-III. Jej bohaterowie - Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz…są doskonale znani dzieciom. Jednak inny sposób prezentacji  jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni  zaskoczył, a jednocześnie zaciekawił młodych widzów.   


Teatr Baj w Warszawie

 

Termin: 08.10.2015

 


Uczniowie klasy II i III obejrzeli spektakl przedstawiający świat sześcioletniego chłopca o imieniu Garmann. Poznali bohatera  niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie związane z  pójściem  po raz pierwszy do szkoły.

    


„O krasnoludkach i sierotce Marysi”

 

Termin: 23 września 2015 r.

 

 

W środę 23 września 2015 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym internetowa transmisja spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Uczniowie klasy 4 mogli obejrzeć jedną z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i pociesznych krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom.
Na przedstawienie zaprosił widzów Teatr z Gorzowa.

    


  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji