19 sierpnia 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Internetowy Teatr Telewizji 13/14
 
Teatr Baj Pomorski

Termin: 03.06.2015

 

 

Dzięki Internetowemu Teatrowi TVP uczniowie  obejrzeli poruszającą opowieścią o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka. Przedstawiona historia jest nietypowa, bo opowiedziana z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Spektakl ukazuje piękno relacji panujących w rodzinie.
    


Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie


Termin: 13.05.2015
 

 

 

W tym przedstawieniu dzieci na nowo odkrywały główną bohaterkę i jej przygody. Calineczka nie jest tutaj miniaturową osóbką, nie śpi w skorupie orzecha i nie pływa w talerzu. Jest zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieka, więc do bajki. Okazuje się jednak, że życie w niej nie jest takie proste jakby się wydawało. Nawet w baśniowym świecie istnieje zło, obłuda i zwykła zawiść. I tylko miłość, życzliwość, tolerancja i dobroć mogą to zmienić.

    


Białostocki Teatr Lalek

 

Termin: 10.04.2015

 

 

Aniołek, Żyrafa i Stołek - tą niezwykle plastyczną, barwną i melodyjną historię z uroczymi bohaterami obejrzeli uczniowie naszej szkoły.  Opowieść w mądry sposób przedstawia ważny temat, jakim jest poszukiwanie sensu w życiu. Bo przecież każdy ma swój sens, bez względu na to czy jest dorosłym, dzieckiem, czy może Żyrafą. Należy Go tylko odnaleźć, a wtedy już zawsze wszystko będzie pięknie.   


Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

 

Termin: 18.03.2015

 

„Proszę Słonia” w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół

 

 

18 marca 2015 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami całej Polsce obejrzeli spektakl „Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna. Historia przyjaźni kilkuletniego chłopca i porcelanowego słonia zachwyciła młodych widzów. Wspaniała gra aktorów oraz ciekawa scenografia przeniosły dzieci do świata fantazji pełnego barw , różnych dźwięków i żartobliwych sytuacji.
    


Teatr im. J. Osterwy

 

 

Termin: 28.01.2015

 

 

Jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Najmłodsi widzowie przeżyli w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi, piękną i czarodziejską krainę śniegu, mnóstwo emocji, barw a nawet zapachów. Dla starszych uczniów, to opowieść o tym, co w życiu jest ważne i o co warto walczyć.   


Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"


Termin 11.12.2014
 Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji widowiska kolędowego,
z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci.
 Autor wykorzystuje także tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli. W inscenizacji przenikają się dwa plany sceniczne – aktorski i lalkowy. Na scenie można zobaczyć i usłyszeć ludowe instrumenty.
Spektakl obejrzeli uczniowie klasy I – III i klasy V, którzy chętnie wspólnie z aktorami śpiewali kolędy.
    


Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ Kielce


Termin 03.10.2014

 

 

Spektakl umożliwił dzieciom zajrzenie w głąb ziemi, by lepiej poznać, a może i polubić, jej mieszkańców. Żyją tu obdarzone ludzkimi cechami turkucie i dżdżownice: dwie kłótliwe, ale w gruncie rzeczy sympatyczne mamy i ich zaprzyjaźnieni z sobą synowie oraz mądry kret albinos, który woli czuć się wyjątkowy niż inny. Przedstawienie, przybliżyło uczniom w atrakcyjny, dowcipny sposób podstawową  wiedzę na  temat „robali” oraz  rolę, jaką spełniają w środowisku, w którym żyją.
    


Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice


Termin 12.09.2014

 

 

  Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”). Przygody krawca Niteczki i jego przyjaciela Stracha na wróble obejrzeli trzecioklasiści. Uczniów zachwyciła nie tylko ciekawa fabuła ale także charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i scenografia.   


  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji