30 października 2020

Aktualności

Od 01.03.2020 roku do 01.05.2020 roku realizowaliśmy III MODUŁ – POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Do omawiania wybraliśmy ,,Ptasie radio”- Juliana Tuwima.  Dzieci z ogromnym zapałem uzupełniły ostanie strony Lekturnika.  Zorganizowaliśmy klasowy konkurs recytatorski. Zebraliśmy informacje o autorze czytanego wiersza oraz wykonaliśmy plakat na jego temat. Podczas zdalnego nauczania dzieci wraz z rodzicami zorganizowali pokaz mody baśniowej. Na koniec wychowawca klasy wysłał sprawozdanie z realizacji zadań, dołączył klasowe zdjęcia i otrzymał pocztą elektroniczną dyplom z pomyślnego ukończenia III MODUŁU.

Od 01.01.2020 roku do 29.02.2020 roku realizowaliśmy II MODUŁ- ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI.  Tym razem wybraliśmy książkę Waldemara Cichonia pt: ,,Cukierku, ty łobuzie”. Dzieci w Lekturniku uzupełniły strony związane z drugą przeczytaną lekturą. Wraz z wychowawcą klasy 1b zorganizowaliśmy konkurs głośnego czytania. Dzieci dzięki temu miały okazję się zintegrować i lepiej poznać. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i wspólnym zdjęciem. Na zajęciach rozwijających uzdolnienia dzieci wykonały przepiękne portrety kotów z gazet. Zaproszenie  od naszej klasy przyjęła pani weterynarz, która opowiedziała mnóstwo ciekawych rzeczy na temat swojej pracy. Dzieci chcąc podziękować za poświęcony czas  przygotowały piękny album z rysunkami zwierząt i wręczyły go pani weterynarz. Na koniec realizowanego modułu zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Wysocku Wielkim. . Na koniec wychowawca klasy wysłał sprawozdanie z realizacji zadań, dołączył klasowe zdjęcia i otrzymał pocztą elektroniczną dyplom z pomyślnego ukończenia II MODUŁU.

Od 01.10.2019 roku do 31.12.2019 roku realizowaliśmy I MODUŁ – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Do omawiania wybraliśmy książkę Justyny Bednarek pt: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci wykonały z plasteliny  Czytusie oraz obejrzały filmik z informacjami na temat projektu.  Wykonały papierowe, kolorowe skarpety, które ozdobiły naszą klasę. Zorganizowaliśmy "Tydzień kolorowych skarpet”,  podczas którego dzieci przychodziły do szkoły w pięknych kolorowych skarpetach (mogły być nie do pary). Zrobiliśmy kącik czytelniczy. Na koniec wychowawca klasy wysłał sprawozdanie z realizacji zadań, dołączył klasowe zdjęcia i otrzymał pocztą elektroniczną dyplom z pomyślnego ukończenia I MODUŁU.

Ogólnopolski projekt ,,CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”  realizowany był w klasie 1A od 1 października 2019 roku do 31 maja 2020 roku podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Przed rozpoczęciem projektu nauczyciel prowadzący – Beata Mamot otrzymała zgody od rodziców na udział ich dzieci w projekcie oraz na wykorzystanie ich wizerunku.
Każde dziecko otrzymało LEKTURNIK jako jedno z narzędzi pracy.