Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

„Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...
    Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć z podróży w danym mieście.
    Do projektu zgłosiło się 275 szkół, dlatego też ważne jest trzymanie się terminów. Miś w każdej szkole może spędzić nie więcej jak tydzień (biorąc pod uwagę, że po przyjeździe będzie miał kwarantannę).Do każdej szkoły przyjedzie jeden miś. Jeśli w projekcie biorą udział dwie lub więcej klas z danej placówki – razem goszczą misia:). Nauczyciel, który w danej szkole odpowiada za projekt odbiera misia oraz wysyła pluszaka wraz z pamiętnikiem do kolejnej szkoły z harmonogramu ( każda szkoła wysyła misia do szkoły znajdującej się poniżej w harmonogramie).
    Wszystkie pluszaki, które wyruszą w podróż po Polsce we wrześniu 2020 roku, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wspomnień.
Organizator prześle każdej szkole biorącej udział w projekcie skany bądź książkę w formie elektronicznej, która będzie przedstawiała całą podróż misia.

 

Romana Wojtczak

Projekt Ogólnopolski "Misiowe Podróże po Polsce"

Dziś czas pożegnań. Miś Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Uczniowie klasy 1A, 2A i 3A spotkali się na boisku szkolnym. Wszyscy uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia z nowym przyjacielem – Bartkiem.
3 A zapakowała Misia i pamiętnik do nowej koperty. Wszystkim ten projekt bardzo się spodobał. Pragniemy zaprosić następne misie na nowe przygody do ostrowskiej trzynastki. Wyrusza teraz do szkoły podstawowej w Zaniemyślu koło Środy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy serdecznie panią Elę - wychowawczynię następnej klasy, która będzie gościć Bartka. Proszę nie ściągać maseczki Bartkowi.  Do zobaczenia!!!

Projekt Ogólnopolski "MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE"

Dziś klasę 2 A odwiedził wyjątkowy Miś Bartek, który  podróżuje po Polsce.  Uczniowie poznali go z klasowym Misiem Ździsiem , opowiedzieli o zwyczajach panujących w naszej klasie oraz zaprosili do wspólnego wykonania jesiennych wiewiórk. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole Miś zabierze dla innych dzieci zakladki do książek. Miło było Cię gościć w murach naszej klasy i szkoły.

„Miś miś każdy chce go mieć nie tylko dziś…”

Dziś do klasy 1 A dotarł miś Bartek. Uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim z wielką przyjemnością przywitały swojego gościa, przyjaciela. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta była bardzo interesująca dla naszego Bartka. Miał okazję poznać jedną z tradycji naszej szkoły – „sadzenie drzewa” przez najmłodszych uczniów. Dzieci opiekowały się gościem. Po kilku minutach wróciliśmy do klasy. A i tam nie brakowało chętnych dzieci do sprawowania opieki nad naszym misiem Bartkiem.

 

Czytaj więcej...
Projekt Ogólnopolski "MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE"

Miś Bartek w weekend wybrał się na wycieczkę. Maja i Jakub Tadel z klasy 2 A i 3 A zaprosili go na wizytę do Pani Krawcowej. W poniedziałek 26 października Miś Bartek zaproszony został do Powiatowej Komendy Policji.  Poznał pojazdy Naszych funkcjonariuszy Policji. Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów klasy 3 A -  pani Elżbiety Tadel, państwa Ewy i  Mariusza Patryas. 😀😀😀

Ogólnopolski Projekt "Misiowe podróże po Polsce"

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Misiowe podróże po Polsce"

www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770