Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Podsumowanie projektu

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-07-03 | Views: 83

"iTeatr dla Szkół” to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku.
Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.
Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny."
Ostrowska „trzynastka” uczestniczy w tym ogólnopolski projekcie od 2013 roku. Nasza szkoła po raz szósty włączyła się do tego projektu.
Uczniowie mogli obejrzeć 3 spektakle:
- 17 września uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mogli obejrzeć pierwszą transmisją  spektaklu katowickiego Teatru Ateneum pt. „Ile żab waży księżyc” dla uczniów klas I-IV. Baśniowa opowieść o niecodziennym spotkaniu Króla samochwały z samotnym, przybyłym nie wiadomo skąd Chłopcem.
- 9 stycznia 2020 r. w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół uczniowie klas I - IV obejrzeli spektakl „O dwóch takich, co ukradli księżyc” z Teatru Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi.
- W lutym uczniowie klas 1-3 i klasy 5 obejrzeli spektakl „Psiakość” z Olsztyńskiego Teatru Lalek w ramach iTeatru TVP. Widowisko opowiadało o psie, który jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ale czy człowiek to najlepszy przyjaciel psa?
Dzięki internetowemu spektaklowi mogliśmy choć na chwilkę  przenieść się na teatralną widownię i obejrzeć wspaniałe przedstawienia. Oprawa, pomysłowość dekoracji, dopełnienie muzyką i efektami

Print Bookmark and Share

Return to previous page