Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
O projekcie

Sprawozdanie klasa 1 a i b

Ogólnopolski projekt "CZYTAM Z KLASĄ- lekturki spod chmurki”  realizowany jest w klasie 1A od 1 października 2019 roku do 31 maja 2020 roku podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Przed rozpoczęciem projektu nauczyciel prowadzący – Beata Mamot otrzymała zgody od rodziców na udział ich dzieci w projekcie oraz na wykorzystanie ich wizerunku.
Każde dziecko otrzymało LEKTURNIK jako jedno z narzędzi pracy. Od 01.10.2019 roku do 31.12.2019 roku realizowaliśmy I MODUŁ – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI. Do omawiania wybraliśmy książkę Justyny Bednarek pt: ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci wykonały z plasteliny  Czytusie oraz obejrzały filmik z informacjami na temat projektu. Zaprojektowały oraz wykonały papierowe skarpety, które ozdobiły naszą klasę. Zorganizowaliśmy ,,Tydzień kolorowych skarpet”,  podczas którego dzieci przychodziły do szkoły w pięknych kolorowych skarpetach (mogły być nie do pary). Zrobiliśmy kącik czytelniczy. Na koniec wychowawca klasy wysłał sprawozdanie z realizacji zadań, dołączył klasowe zdjęcia i otrzymał pocztą elektroniczną dyplom z pomyślnego ukończenia I MODUŁU.
 

Rozpoczęty projekt

Nasza szkoła rozpoczęła realizację Projektu Ogólnopolskiego - Czytam z klasą - lekturki spod chmurki. Uczniowie obejrzeli film, powstały książkowe czytusie. Pierwsza realizowana lektura w klasach to:

1a Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

1b Brzydkie kaczątko

2a Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

2b Dzieci z Bullerbyn

Podsumowanie projektu

Zrealizowaliśmy I moduł z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Wspólnie przeczytaliśmy baśń Hansa Christiana Andersena pt „Brzydkie Kaczątko”. Uzupełniliśmy wszystkie strony z naszego lekturnika. Ponad to w klasie stworzyliśmy kącik czytelniczy. Obejrzeliśmy film projektu oraz wykonaliśmy czytusie z plasteliny. Na zajęciach zrobiliśmy kaczuszkowe zakładki do książki. Do klasy zaprosiliśmy mamę Alana, która przeczytała nam krótszą wersję naszej lektury. Na koniec otrzymaliśmy potwierdzenie wykonania I modułu.

 

Lekarz weterynarii

Klasy 1a i 1b odwiedziła 25 lutego lekarz weterynarii Pani Katarzyna Świtała, która opowiedziała o swojej pracy. Uczniowie mieli możliwość poznania i dotknięcia różnych gadżetów, które pani Kasi służą w codziennej pracy. Podczas zajęć Pani Doktor zbadała liska- maskotkę uczennicy, gdzie praktycznie zobaczyliśmy na czym polega praca weterynarza. Spotkanie odbyło się w ramach programu Czytam z klasą - Fikuśne lekturki spod chmurki, moduł II. Bardzo dziękujemy Pani Joannie Domagale za zorganizowania spotkania.

"Czytam z klasą"

Klasa 1b w projekcie "Czytam z klasą" w II module, który zatytułowany był Fikuśne lekturki spod chmurki zrealizowała 1 zadanie obowiązkowe oraz wybrała do realizacji 3 dodatkowe. Uczniowie uzupełnili lekturniki związane z czytaną lekturą "Cukierku, Ty łobuzie". Następnie odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział aż 11 uczniów. Na wspólną lekcję zaprosiliśmy dzięki uprzejmości Pani Joannie Domagały lekarza weterynarii Panią Katarzynę Świtałą, która przybliżyła po krótce dzieciom zawód weterynarza i na koniec zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla pobliskiego schroniska dla zwierząt. Był to owocny czas spędzony przy omawianiu lektury. Na koniec klasa otrzymała potwierdzenie zrealizowania modułu II. Od marca zaczynamy realizować ostatni moduł III, który brzmi "Polskie lekturki spod chmurki", a do omawiania wybraliśmy wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima. Czekają nas fantastyczne przygody.
 

Projekt w klasie 2 B

Miło nam poinformować iż dzisiaj klasa 2B otrzymała potwierdzenie ukończenia 3 modułu i certyfikat ukończenia realizacji projektu, który trwał od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. W trakcie trwania projektu zadaniem klasy było przeczytanie 3 lektur i wykonanie 4 zadań do każdego z nich. Następnie zadaniem opiekuna było opisanie każdego zadania  i zamieszczenie go w sprawozdaniu na stronie projektu. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy dziś nadszedł moment kiedy otrzymaliśmy informację o zrealizowaniu wszystkich zadań i zakończeniu projektu. Jesteśmy dumni z naszej pracy, zwłaszcza, że część jej wykonywaliśmy zdalnie łącząc się z wychowawcą.

Sprawozdanie klasa 2 B

Czytam z klasa – Lekturki spod chmurki
W projekcie uczestniczyła klasa 2 b (15 osób) wraz z wychowawcą. Projekt realizowany był od października 2019 r. do maja 2020 r. Zadaniem klasy było przejście przez 3 moduły i wybór jednej z lektur w każdym z nich. Klasa przeczytała takie książki jak: „Dzieci z Bullerbyn”, „Cukierku ty łobuzie” i „Akademia Pana Kleksa”.
W ramach każdego ze wskazanych modułów wykonywaliśmy 4 zadania.
I moduł:  Fikuśne lekturki spod chmurki – zrealizowaliśmy  w ramach przeczytanej lektury „Dzieci z Bullerbyn” następujące zadania:
1.Uzupełnieni otrzymanego lekturnika. Wykonanie Czytusiów.
2. Wspólne czytanie fragmentów książki i zaproszenie mamy Gabrysi Gaber do zaprezentowania jednego z rozdziałów.
3. Pokolorowanie kolejnych stron lekturnika i przyozdobienie go wg własnego pomysłu.
4. Wykonanie makiety Bullerbyn.
II moduł: Zwierzęce lekturki spod chmurki – lektura: „Cukierku, ty łobuzie”
1. W ramach realizacji tego modułu przygotowaliśmy w 3 – osobowych zespołach plakaty zachęcające do przeczytania tej lektury.
2. Zorganizowaliśmy konkurs pięknego czytania.
3. Wykonaliśmy legowiska dla ulubionych maskotek.
4. Zaprosiliśmy na lekcję pana weterynarza, który opowiedział nam o swojej pracy i pokazał narzędzia, którymi się w niej posługuje.
III moduł: Polskie lekturki spod chmurki – „Akademia Pana Kleksa”, zrealizowane działania w ramach III modułu to:
1. Uzupełnienie lekturników.
2. Narysowanie wyobrażeń głównego bohatera – Pana Kleksa.
3. Pokaz mody baśniowej.
4. Wirtualne zorganizowanie przedstawienia.
Efektem naszej pracy było otrzymanie dyplomów imiennych na zakończenie trwania projektu.

Search Tags