Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Romana Wojtczak, Ewa Portasiak-Włodarczyk

 

– dzieci zapoznają się z bezpieczeństwem na drodze,


w domu i w szkole, obcy niebezpieczny, bezpieczne zabawy,


pomagam poszkodowanemu.

Podsumowanie innowacji

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Zorganizowanym przez WOŚP Jerzego Owsiaka. W ramach tego programu przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia z pierwszej pomocy. Szkoła otrzymała sprzęt i pomoce edukacyjne do prowadzenia zajęć z dziećmi. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. W maju 2011 r. w naszej szkole przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu prowadzenia zajęć w ramach programu Fundacji WOŚP – Ratujemy i Uczymy Ratować. Od września 2011 r. nasza szkołą berze udział w tym programie i zadania wykonują 3 nauczycielki – Dominika Armatys, Ewa Portasiak - Włodarczyk oraz pomysłodawczyni wszystkich akcji – Romana Wojtczak.

Czytaj więcej...
DBI 2020
11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2020
Uczniowie klasy 2 A uczyli się dzisiaj zasad ortografii na wesoło na portalu ortografka.pl;
Uczniowie klasy 2 A i 6 na międzynarodowym portalu code.org ćwiczyli programowanie w klasycznym labiryncie, poznali kurs "Potańcówka" - z okazji karnawału i zbliżających się Walentynek układali program układu tanecznego.
Bezpiecznie i pożytecznie. Zachęcamy do odwiedzenia tych stron
Zbiorowa resuscytacja

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

Rekord w resuscytacji zbiorowej w ostrowskiej trzynastce POBITY!!!!
200 uczniów i 26 dorosłych:
- ratownik medyczny, rodzic Michał Sobiś
- dwóch funkcjonariuszy z OSP
- strażak z PSP
- pielęgniarka Lucyna Mikołajczyk, rodzic
- dwóch funkcjonariuszy Policji
- nauczyciel z ZSU, rodzic Bartosz Bożek
- 2 ratowniczki WOPR
- 2 harcerki z harcerskiego Klubu Ratowniczego
- lekarz, rodzic Magdalena Benke
- rodzic Marta Pawlak, Patrycja Kalina, Sylwia Kuświk, Maciej Tadel, Ewelina Maria Kątna- Plewa, Ewa Patryas, Marcin Dusza, Sławomir Szulc,
- 5 nauczycielek - Romana Wojtczak, Marzena Pabiszczak, Ewa Portasiak-Włodarczyk, Dominika Armatys, Marzena Szymankiewicz

REKORD SP 13 - 226 OSÓB

FILM I - III
youtu.be/ZzxQNBz36q4
FILM KLAS IV-VIII

https://gopro.com/v/V2N43w1zDyk0O

Odblaskowa trzynastka

26 września zainaugurowana została innowacja pedagogiczna Z bezpieczeństwem za pan brat. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pzreedstawiciele 6 oddziałów brali udział w konkursie. Odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy wychowania komunikacyjnego, rozpoznawali znaki drogowe - z rąk pani dyrektor każda klasa otzrymała dyplom za I miejsce oraz upominki. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaprezentowali się w odblaskowym pokazie mody. Gratulujemy wiedzy i pomysłowości.

youtu.be/BKedkLmTfhk - film z akcji.

 

Search Tags