Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Beata Mamot

- raz w miesiącu rodzice czytają dzieciom bajki - klasa 1 A             

Podsumowanie

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-07-03 | Views: 97

Innowacja ,,Rodzice też czytają- bajkowe poranki w szkole” realizowana była w Szkole Podstawowej  Nr 13 im. Stefana Rowińskiego od września 2019 roku do maja 2020roku.
Inspiracją wprowadzenia innowacji były wnioski wynikające z rozmów z rodzicami dzieci z klasy 1a. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą ,,szklane ekrany”, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek i czerpania z tego przyjemności. Jak wiemy ,,słowa uczą a przykłady pociągają” lub inne polskie przysłowie mówi, że ,,przykład idzie z góry”. Dlatego zrodził się pomysł, aby raz w miesiącu rodzice (zgodnie z harmonogramem) odwiedzali naszą szkołę czytając dzieciom bajki. W ten sposób dzieci widzą rodziców, którzy czytają i czerpią z tego ogromną satysfakcję.
W miesiącu wrześniu na pierwszym spotkaniu z rodzicami został omówiony cel innowacji oraz sporządzony harmonogram spotkań. Od października do stycznia odwiedziły naszą klasę cztery mamy, które przeczytały kilka bajek. Zaproszeni goście przygotowali quizy z pytaniami dla dzieci, puzzle tematycznie związane z bajkami oraz wiele innych atrakcji. Pierwszoklasiści do przeczytanych bajek wykonywali własne ilustracje. Wszystkie dzieła wykonane przez dzieci zostały przyklejone na tablicy własnej twórczości. Innowacja jest ciekawą formą, w której można spotkać się z książką, poprzez różnorodne działania.
W drugim semestrze w klasie odwiedziły nas dwie mamy. Przed wejściem do klasy schowały w różnych miejscach kartki z hasłami. Zadaniem dzieci było ich odszukanie. Następnie ułożenie w sposób poprawny tytułu czytanej książki. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem  słuchały bajek. Na koniec odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem.
W związku z wybuchem epidemii COVID-19 innowacja nie została zawieszona. Była kontynuowana w sposób zdalny. Mamy łącząc się na platformie edukacyjnej Team

Print Bookmark and Share

Return to previous page
Search Tags