English (United States) Polski (Polska)
You are here:   O szkole > Samorząd uczniowski > 2016/2017
  |  Zaloguj

PAMIĘTAMY O PATRONIE

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-11-25 | Views: 728

Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i klasy 3B odwiedzili cmentarz przy ul. Limanowskiego i znajdujący się na nim grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego.

W tym roku uczniów reprezentowali: Miłosz Tomczak i Kacper Michalski z kl. VI, Kacper Gądziak i Jakub Kasprzak z kl. V oraz Julia Mucha, Julia Mikołajczyk, Julia Zielińska, Martyna Kopeć, Daria Muszyńska, Aleksandra Lisiak i Zuzanna Banasiak z kl. V. Uczniowie zapalili znicz i przypomnieli sobie sylwetkę i działalność Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie odwiedzili również mogiły powstańców wielkopolskich i przypomnieli wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości.