Stefan Rowiński

Stefan Rowiński to jedna z najbardziej wyrazistych postaci naszego miasta XX w. Kochał ojczyznę, był wielkim społecznikiem, uwielbiał książki. Mimo grożącego niebezpieczeństwa zaangażował się w działalność konspiracyjną w okresie II wojny światowej. Ten ostrowski patriota stał się dla uczniów naszej szkoły symbolem człowieka, dla którego treścią życia było „służyć miastu i walczyć o sprawę polską”. I dlatego, dzieci w plebiscycie wybrały na swojego patrona właśnie tego wybitnego ostrowianina Stefana Rowińskiego. Z życiem i działalnością patrona zapoznały się na zajęciach lekcyjnych i  pozalekcyjnych, uczestniczyły w konkursie wiedzy o Stefanie Rowińskim, jak również w konkursie rzeźbiarskim, plastycznym i literackim.

TytułData modyfikacjiRozmiar
Patron2012-09-194,78 MBPobierz