Klub Czytelniczy ZACZYTANI i Program PoczytajMy

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-04-02 | Views: 324

W tym roku Szkoła przystąpiła do krajowego Programu PoczytajMy. Zgodnie z założeniami Programu zostało powołane Koło czytelnicze, do którego przystąpili uczniowie kl. 4a Marta i Oliwia oraz uczniowie kl. 5a Ola, Zosia, Mikołaj, Mieczysław i Wojciech. W ramach pierwszego spotkania organizacyjnego uczniowie zapoznali się z ideą Programu oraz przydzielono im pierwsze zadnia. Pod opieką nauczyciela bibliotekarza rozpoczęły się  cykliczne spotkania, podczas których nadano nazwę Klubowi, rozmawiano nt. treści przydzielonego zadania oraz przydzielono kolejne, ćwiczono scenariusz przeprowadzania zajęć czytelniczych. Ponadto, nie zabrakło zabaw integracyjnych z wykorzystaniem gier planszowych oraz ćwiczenia „Dywan” aktywizującego grupę. Przed nami pierwsze akcje czytelnicze w klasach 1-3.

Search Tags