26 maja 2020
Aktualności 2017/2018

Dnia 30 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej zorganizowane został dzień wróżb, zabaw i przepowiedni andrzejkowych. Uczniowie zostali zapoznani ze symboliką  imienia Andrzej oraz tradycjami andrzejkowymi. Pod opieką wychowawców przygotowali wiele ciekawych rekwizytów, które posłużyły do wspólnej zabawy.

W minionym tygodniu odbył się konkurs świetlicowy na temat
"Godło Rzeczpospolitej Polskiej - Herb". Uczniowie techniką wyklejania kuleczkami z bibuły chętnie brali udział. Wyróżniono pięć prac, które zostały nagrodzone. Wychowawcy świetlicy w okresie około co dwa tygodnie organizują konkursy świetlicowe na które bardzo serdecznie  zachęcamy dzieci do brania udziału, ponieważ można otrzymać fajne niespodzianki a przy tym wiele się nauczyć jak i ciekawie spędzić czas w naszej świetlicy.

16 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów i rodziców naszej szkoły. Głównym celem zajęć była wspólna zabawa dzieci i zapracowanych rodziców. Dążeniem naszej pracy było wykonanie ozdób (wianków, pomysłowych choinek, bombek i wiele innych) na szkolny kiermasz Bożonarodzeniowy, który ze sprzedażą prac dzieci i nie tylko ruszy 11.12.2017 i potrwa do dnia 22.12.2017 roku.
Radości było co nie miara, a i rodzice tęgo wysilali głowę, w jaki sposób przystroić swoje prace. Dzieci bardzo chętnie współpracowały ze swymi rodzicami i prace nie miały końca, dlatego też warsztaty były dłuższe niż w założeniu i trwały 1,5 godziny.

W ramach zajęć przyrodniczych i ekologicznych w świetlicy szkolnej uczniowie pod opieka nauczycieli świetlicy wykonali ogródek warzywny. Dzieci posiały nasiona rzeżuchy, pietruszki i codziennie dbają o prawidłowy wzrost roślin.

W trosce o poprawę czytelnictwa, uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych  mają okazję w każdy czwartek uczestniczyć w zajęciach czytelniczych w szkolnej bibliotece. W ramach zajęć odbywa się głośne czytanie oraz praca z usłyszanym tekstem. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowują ćwiczenia sprawdzające zrozumienie głośno czytanego tekstu. Chętne dzieci prezentują czytaną przez siebie literaturę zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Strona 5 z 6First   Previous   1  2  3  4  [5]  6  Next   Ostatni