21 stycznia 2020

Agnieszka Wojtczak

Wszystkie albumy » jesiennne inspiracje Ostatnie zdjęcia z jesiennne inspiracje
Artykuły

Uśmiech niesiemy..... Przekazaliśmy dzieciom naszego szpitala słodycze. Mamy nadzieję, że wywołamy na ich twarzach uśmiech.... 🥰🥰 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórke.🌲🌲💓💓.

Dnia 12 grudnia w świetlicy szkolnej mogliśmy gościć policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w szkole i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Stróże prawa uświadomili również, jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Na koniec spotkania dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz zadawać pytania.

Dnia 3 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się plastyczne warsztaty świąteczne. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami świetlicy wykonywali prace na kiermasz świąteczny oraz ozdoby do sali.

Świetlikiem listopada w świetlicy szkolnej została Amelia Matysek z klasy I b.

Dnia 27 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze. Uczniowie słuchali ulubionych bajek, rozwiązywali quiz czytelniczy na temat związany z postaciami z bajek.

W tym tygodniu Bohaterem Tygodnia jest Zuzanna Skrzypek z kl.1a, która na świetlicę szkolną przyniosła zdjęcia swojej rodziny, ulubioną książkę i zabawki. Wystawę mogą oglądać i podziwiać wszystkie dzieci obecne na świetlicy.

W listopadzie w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy projekt "Bohater tygodnia". Celem jego jest uświadomienie dziecku, że jest ważne, nawiązywanie pozytywnych relacji między dziećmi oraz rozwijanie zainteresowań. W tym tygodniu bohaterem jest Amelia Matysek z klasy I b.

Dnia 20 listopada w ramach projektu "Świetlica miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi" swoją obecnością zaszczyciła nas nauczycielka - podróżniczka pani Sylwia Galler z Odolanowa. Jej pasją są podróże. Zafascynowana jest szczególnie kontynentem azjatyckim. Na dzisiejszym spotkaniu mogliśmy podziwiać Wietnam, którym jest szczególnie zauroczona. Pani Sylwia opowiadała o kulturze tego kraju, jego mieszkańcach, zwyczajach. Mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy tego państwa, słuchać o wielu ciekawych miejscach, które można tam zwiedzić oraz obejrzeć pamiątki.

Zakończyliśmy cykl konkursów "Jesienne inspiracje". W ostatnim z nich pierwsze miejsce zajęła Natalia Niklas klasa 4, drugie Lena Szczepaniak, trzecie miejsce Zuzanna Skrzypek.

W październiku wybraliśmy najgrzeczniejszego świetliczaka. Została nim Natalia Niklas z klasy 4.

Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni