Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Podziękowania dla naszej biblioteki

Klub Miłośników Kultury

Nasz Klub Miłośników Kultury nie jest zbyt liczny ale za to uczniowie, którzy przychodzą na zajęcia to młodzież wrażliwa i kreatywna. W tym roku Ola, Samanta i Wojtek wykonali piękne anioły i świeczniki ze starych, bezużytecznych książek. Dziewczyny zrobiły również świąteczne stroiki z szyszek oraz pudełka na prezenty. Myślę, że każdy doceni pięknie zapakowany prezent a samodzielnie przygotowane ozdoby świąteczne będą cieszyły oko domowników i gości zasiadających do świątecznego stołu.
Wesołych Świąt!

Pasowanie na czytelnika

Dzień pasowania na czytelnika był jednym z bardziej wyczekiwanych dni przez uczniów klas pierwszych. Już od początku roku szkolnego pierwszoklasiści byli częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej. Przeglądali książki, podejmowali próby głośnego czytania, grali w gry planszowe i często dopytywali kiedy będą mogli samodzielnie wypożyczać książki. W końcu nadszedł ten dzień, w którym złożyli uroczystą przysięgę i zostali przyjęci w poczet czytelników. Jednak zanim to nastąpiło musieli rozwiązać przygotowane zadań. Test na czytelnika został zaliczony, co przekonało panią bibliotekarkę, że uczniowie są gotowi na nowe przygody z bohaterami bajek oraz, że będą należycie dbać o książki.
Zapraszam wszystkie mole książkowe do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej.

Świąteczne inspiracje w klasie III

Dziś w klasach III odbyła się lekcja, podczas której wykonywaliśmy Anioły Świąteczne z kolorowego papieru. Każdy miał za zadanie wykonać, pod czujnym okiem pani bibliotekarki, dwa anioły i nadać im imiona. W tym roku klasa III została wybrana do wykonania świątecznego elementu wystroju biblioteki. Każdy uczeń przekazał jednego swojego Anioła, który będzie tworzył nastrój świąteczny i sprawował opiekę nad biblioteką szkolną.

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Czy jestem wrażliwy? Czy dostrzegam drugiego człowieka? Czy rozumiem uczucia, potrzeby i niepokoje innych. Na takie pytania mogli dzisiaj odpowiedzieć sobie uczniowie kl. VII, którzy wybrali się na spotkanie z osobami niepełnosprawnymi.
Celem wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim było kształtowanie umiejętności społecznych poprzez uwrażliwienie młodych ludzi na problemy osób niepełnosprawnych. Wspólne spotkanie było okazją do bliższego przyjrzenia się jak ważnym miejscem dla osoby niepełnosprawnej są Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz na czym polega praca terapeuty zajęciowego.
Przypominamy wszystkim, że dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

 

II miejsce w konkursie „Wartości zapisane w życiu”


 

Porcelana

W salonie mam piękną porcelanową zastawę,
jest zjawiskowa,
nikt nie zwraca na nią uwagi, szkoda…
jest dla mnie naprawdę ważna.
Gdy przychodzicie bez cienia słowa,
zbijacie ją powolutku,
poprzedzając bezwartościowymi przeprosinami.
Zawsze wybaczam.
Dla was to tylko przedmiot,
dla mnie to siła, którą niosą kwiaty.
Łatwo je uszkodzić.
Puszczacie ją z dłoni, niby przypadkiem,
pozostaje mi coraz mniej porcelanowych talerzyków i kubeczków.
Powoli tracę cierpliwość, lecz wciąż wybaczam.
Rani mnie to coraz bardziej,
czuję wbijającą się porcelanę w moją skórę,
boli coraz bardziej,
Czuje jak rozdziera moje serce,
które i tak już krwawi.
Potok łez zobaczyć tylko można w blasku księżyca.
W końcu porcelany już nie naprawię.
Nadaje się tylko dla wyrzutków.

Autorką tego piękna wiersza oraz zwycięzcą II miejsca w konkursie „Wartości zapisane w życiu” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim w ramach VI edycji Przeglądu Młodzieżowej Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka jest Karina Galler z klasy VIII.

Gratulujemy !!!

 

Traktem Kultury Ostrowskiej

Ścionką, czyli wąskim przejściem między kamienicami, dotarliśmy do ul. Kaliskiej, gdzie znajduje się najstarszy z zachowanych budynków mieszkalnych murowanych, w którym mieszkał burmistrz. Stamtąd przeszliśmy na ul. Królowej Jadwigi, będącą kiedyś częścią użytkowaną przez ewangelików. Kulminacyjnym punktem był Rynek z Ratuszem, niegdyś kwadratowy, brukowany i drewniany za sprawą Jana Jerzego Przebendowskiego. Wycieczkę zakończyliśmy na ul. Zielony Rynek, części miasta zasiedlanej dawniej przez Żydów. W drodze na przystanek autobusowy przy ul. Wrocławskiej minęliśmy dom pisarki Jadwigi Żylińskiej.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

W tym roku Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia obchodziliśmy z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Dzieci z kl. I – III wysłuchały historii z książki A.A. Milne „Chatka Puchatka”. Dla pierwszoklasistów przygotowano zabawę Kubusiowe memory, wśród uczniów klas II i III przeprowadzono Quiz wiedzy o Stumilowym Lesie.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka. Wystawa prac wkrótce w bibliotece szkolnej.
Przypominamy, że Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, to kampania społeczna Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, zainicjowana z okazji pierwszego wydania powieści „Kubuś Puchatek”
 

Pomóż bibliotece szkolnej zdobyć nowe książki!

UWAGA!
Pomóż bibliotece szkolnej zdobyć nowe książki!
Nasz szkoła bierze udział w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Zachęcam wszystkich do głosowania na pracę Wojtka z kl. VI.
Praca przedstawia oblężenie Troi i została zainspirowana książką Lucyny Szary pt. „Mity greckie dla dzieci”
Aby oddać głos należy pobrać na telefon darmową aplikację mobilną Empiku, zalogować się i oddawać głosy.
Codziennie można oddać jeden głos.

www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Przedszkolaki w bibliotece

Dnia 23 października szkolną bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci z grupy Misie (pięciolatki i sześciolatki) odpowiadały na pytania jak należy traktować książki, wysłuchały opowiadania Królestwo z serii książek Renaty Piątkowskiej Gang Słodziaków „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki oraz naklejkę swojego ulubionego słodziaka.


 

Strona 2 z 3Początek   Wstecz   1  [2]  3  Dalej   Koniec   
Search Tags