Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Book Folding

Listopadowe przerwy w bibliotece upłynęły na zajęciach rękodzielniczych. Chętni uczniowie przekonali się co można zrobić ze starej, zniszczonej i niepotrzebnej książki.
Book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać). Uczniowie poprzez odpowiednie składanie kartek i ich dekorowanie stworzyli jesienne jeże oraz świąteczne choinki.
Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej, na którą serdecznie zapraszamy!
Ponadto, dzień 6 grudnia – MIKOŁAJKI, to nie tylko inauguracja wystawy ale również nowa świąteczna gazetka, związana z Laponią – domem św. Mikołaja, przygotowana we współpracy z uczniami oraz zaproszenie do biblioteki świątecznego ducha. 
 

Mikołajki z „Mikołajkiem”

Dnia 5 grudnia, w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, w klasach 4 odbyła się lekcja biblioteczna związana z bohaterem książki „Mikołajek”.
Ponieważ „Mikołajek”, autorstwa Rene Goscinny i Jean Jacques Sempe jest lekturą w klasie 4 postanowiono zachęcić uczniów do sięgania po kolejne przygody „Mikołajka”.
Uczniowie, mogli posłuchać dalszych losów Mikołajka, wybranych i zaprezentowanych przez Martę, Oliwiera i Kingę z 4 a oraz Wojtka z 4 b, którym seria „Mikołajka” jest dobrze znana i lubiana. Uczniowie również w krótkiej formie zareklamowali swoim klasowym kolegom i koleżankom dlaczego tak chętnie sięgają po tę książkę.
Ponadto, uczniowie poznali nową Książkę pt. „Gry i zabawy Mikołajka”, dzięki której mogli się pośmiać z dowcipów bohatera, sprawdzić się na łamańcach językowych, a na zakończenie trochę ruchu i zabawa Uciekaj! Szalony wąż.   
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.
Wyjście miało służyć integracji oraz rozbudzeniu w uczniu empatii. Wspólne spotkania, podczas którego uczniowie poznali pracownie terapeutyczne oraz wysłuchali kolęd przygotowanych przez uczestników WTZ „Tęcza” było również ważnym akcentem w dniu święta osób niepełnosprawnych.
 

Rozstrzygnięcie Konkursu Niepodległościowego „ABC Małego Patrioty”

Dnia 16 listopada w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego - Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięto Konkursu Niepodległościowego „ABC Małego Patrioty”. W  konkursie plastycznym dla kl. 0-3 na najpiękniejsze godło Polski  III miejsce zajęła Agata Strzelczak z kl. 2b, wyróżniona została Justyna Kołodziejczyk z kl. 1a.
Zwycięzcom gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Postacji z Bajek

Dzisiaj mogliśmy spotkać na szkolnym korytarzu księżniczkę, Myszkę Miki, biedronkę, spidermana oraz inne postacie z różnych bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadający na dzień 5 listopada stał się okazją aby przez chwilę poczuć się jak postać bajkowa.
Data ta została wybrana na cześć Walta Disneya, który właśnie w tym dniu obchodzi swoje urodziny. Amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy i animator jest twórcą wielu fascynujących bajek.
W tym dniu także spotkaliśmy się aby poczytać, posłuchać a także sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek.
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i uczą. Jeśli chcesz spotkać Złotą Syrenkę, Kaczora Donalda lub innego bohatera Twojej ulubionej bajki zapraszam Cię do Biblioteki. Możesz również nawiązać nowe znajomości z innymi bajkowymi przyjaciółmi i poznać ich przygody.

Pomysłodawczynią Akcji była Pani Teresa Migasiewicz, nauczyciel języka polskiego. Akcja została zorganizowana we współpracy z biblioteką szkolną.

Przedszkolaki w bibliotece

Dnia 8 października do szkolnej biblioteki zawitała grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci po raz pierwszy  miały okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka, pooglądać i podotykać książki, pospacerować między półkami, obejrzeć galerię prac o słodziakach przygotowaną przez uczniów kl. 1-3.
 

Czytaj więcej...
WSPÓLNIE CZYTAMY- ŚWIAT ODKRYWAMY

W ramach zajęć czytelniczych dla dzieci ze świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie wybranych bajek dla dzieci. Bajki czytała pani ze szkolnej biblioteki oraz panie ze świetlicy. Uczniowie z uwagą słuchali, a następnie odpowiadali na pytania oraz brali udział w krótkim teście sprawdzającym zdobyta wiedzę. Zajęcia zakończone zostały wykonaniem pracy plastycznej przez chętne dzieci do przeczytanych utworów.
 

URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

Dzień Edukacji Narodowej, czyli 14 październik, to również Ogólnopolskie
Urodziny Książkowego Misia.
14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści
 „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w
kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone
 są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
W tym roku w uroczyste obchody misiowych urodzin włączyły się dzieci z klas 1-3. Podczas spotkań czytelniczych dzieci poznały historię Płatka niedźwiedzia
polarnego z książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik pt.: „Lekcja pływania i inne opowiadania”, z serii Bajki o misiach. Ponadto, dzieci mogły zobaczyć
prezentację multimedialną o niedźwiedziach polarnych oraz dowiedzieć
się najważniejszych informacji z Encyklopedii najmłodszych. Na zakończenie
spotkania dzieci wykonały przygotowane zadania. Uczniowie klas pierwszych narysowali tort urodzinowy dla misia, uczniowie klas drugich wykonali rysunek,
którego podstawą był ślad stopy niedźwiedzia polarnego, uczniowie
klas trzecich napisali, co ich zdaniem może myśleć niedźwiedź polarny. 
Wszystkim misiom przesyłamy moc życzeń!
 

Podsumowanie Akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Już w piątek 28 września rozpoczęliśmy świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytani.  Akcja zapisała się w kalendarzu imprez z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku i przypada każdego roku na dzień 29 września. Celem akcji jest promocja lektury                       i głośnego czytania.  W tym roku uczniowie kl. 6 i 7 mieli okazję posłuchać twórczości ks. Adama Kraski – teologa, miłośnika kultury, poezji, teatru i sportu. Inicjatora wielu konkursów, animatora warsztatów teatralnych, założyciela Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. Wielokrotnie  nagradzanego za swoją twórczość i działalność.   Dzięki rozmowie z zaproszonym gościem uczniowie dowiedzieli się również jaki jest proces tworzenia wiersza, skąd autor czerpie inspiracje, jakich poetów można czytać. Każdy kto chce bardziej zagłębić się w poezję ks. Adama Kraski, może wypożyczyć      w bibliotece szkolnej podarowany przez księdza tomik poezji „Pragnienie niedoczekań” oraz rozważania drogi krzyżowej „Stojąc na rozdrożu”.
 
 

Czytaj więcej...
Strona 3 z 3Początek   Wstecz   1  2  [3]  Dalej   Koniec   
Search Tags